Zprávy na FB

Přátelé na FB mám docela rád. Tu a tam vypustí nějakou informaci nad kterou se usměji a nebo i žasnu, co kde najdou. Každopádně i sem tam mi něco laiknou a nebo obětují i nějakého toho usměvavého smajlíka. Co mi ale trochu mrzí, je mánie přeposílání, typu “hele to je super honem to všem pošli” anebo “pozor, varuj všechny”. Takže asi budu muset zase udělat nějakou lustraci, jelikož někteří “přátelé”/uživatelé jsou nenapravitelní.

Doufám, že tuhle vlnu to včas zastaví 😀
Cituji obsah zprávy:

Sdel všem tvým kontaktům z messengeru, aby neprijimali nabídku přátelství od Alexe Ambrosia z Malnate. Má nový profil a je na něm fotografie letoviska z Dolomit. Je to hacker a připojil systém k tvému FB účtu. Pokud ho některý z tvých kontaktů přijme, zaútočí i na tebe, ujisti se, aby o něm věděli všichni tvoji přátelé. Krade fotografie a vytváří z nich profily pro nevhodný účel hotline…Preposli ihned dál. Drž prst stisknuty na zprávě, dole se objeví ikona ,,přeposlat,,. Klikni na ní a objeví se seznam tvých kontaktů. Klikání na jméno, pošli. Siřte zprávu dál, díky.

A přitom stačí tak málo, udělat si 5 minut času a jít se podívat a zkusit vyhledat na stránce https://www.hoax.cz, která se touto a podobnou problematikou již delší dobu zajímá. A možná po projití této stránky zjistíte co jste už vše poslali za blbosti 😀

Konkrétně ke zmíněnému případu informace zde v odkaze
Hlavně když už mi máte v přátelích, tak než zase takovou blbost pošlete, se příště radši zeptejte.

Předchozí

Z Tomovy galerie

Mapy.cz od Seznamu

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x