Změna přihlašovací obrazovky Windows 10

Taky už vás nebaví ve Windows 10 na přihlašovací obrazovce se stále dívat na okno Windows? Ve Windows 10 totiž není možnost tuto obrazovku změnit. Tedy aspoň nějakým normálním uživatelský způsobem. Nedávno mi to už docela štvalo a dal jsem si ten čas najít pro to řešení. Dnes už je tak nějak pravidlem, že cokoliv řešíte, tak na 90% to už někdo, někde řešil a dokud budou zatím informace sdílené, vždy najdete co hledáte. Tedy i já jsem našel a dávám do placu.

edit : Již není funkční

Na stránkách addictivetips.com jsem našel výborné řešení. Sice je to další nadstavba do Windows 10, kterých už mám v systému asi celkem 20, ale funguje perfektně. Navíc je to jedna z těch aplikací, která běží pouze tehdy pokud jí chcete použít. To znamená, že si nastavíte co je třeba a aplikace obstará vše v systému za vás. Tedy změní určitou systémovou část tak aby s tím systém Windows uměl pracovat a bylo to k vaší spokojenosti.

V tomto případě se jedná o soubor a umístění:
c:\Windows\SystemResources\Windows.UI.Logon\Windows.UI.Logon.pri“.
Právě v souboru “Windows.UI.Logon.pri” je vlastně to pozadí, které si nadefinujete. To původní default, je zálohováno.

Co k tomu potřebujeme?
Musíme na addictivetips.com stáhnou aplikaci která to vše obstará. Zhruba v polovině stránky najdete odkaz Download Windows 10 Login Screen Background Changer, kde najdete poslední verzi. Soubor stáhněte a rozbalte do nějaké složky třeba s názvem “Win10BGChanger1.2.0.0” kde pak máte dvě složky. Nás zajímá složka GUI a soubor “W10 Logon BG Changer.exe”.

BG_Changer

Zde máte možnosti změnit třeba jen barvu, načíst obrázek, nastavit rozlišení. Je potřeba si s tím trocho pohrát a přijít tomu na chuť. Nezapomeňte pak vždy nakonec stisknout APPLY CHANGES. Dole pak máte možnost kdykoliv se vrátit do základního stavu, zkrátka Defaults.
Co se týče vlastních obrázků k účtu, to jsem již popsal zde.

Držím palec a třeba pošlete screen, jak jste si svojí přihlašovací obrazovku vyparádili. 😀

 

Předchozí

Microsoft 3D Pinball

Windows 10 legálně za 1600

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x