Změna přihlašovací obrazovky Windows 10

Taky už vás nebaví ve Windows 10 na přihlašovací obrazovce se stále dívat na okno Windows? Ve Windows 10 totiž není možnost tuto obrazovku změnit. Tedy aspoň nějakým normálním uživatelský způsobem. Nedávno mi to už docela štvalo a dal jsem si ten čas najít pro to řešení. Dnes už je tak nějak pravidlem, že cokoliv řešíte, tak na 90% to už někdo, někde řešil a dokud budou zatím informace sdílené, vždy najdete co hledáte. Tedy i já jsem našel a dávám do placu.

Na stránkách addictivetips.com jsem našel výborné řešení. Sice je to další nadstavba do Windows 10, kterých už mám v systému asi celkem 20, ale funguje perfektně. Navíc je to jedna z těch aplikací, která běží pouze tehdy pokud jí chcete použít. To znamená, že si nastavíte co je třeba a aplikace obstará vše v systému za vás. Tedy změní určitou systémovou část tak aby s tím systém Windows uměl pracovat a bylo to k vaší spokojenosti.

V tomto případě se jedná o soubor a umístění:
c:\Windows\SystemResources\Windows.UI.Logon\Windows.UI.Logon.pri“.
Právě v souboru “Windows.UI.Logon.pri” je vlastně to pozadí, které si nadefinujete. To původní default, je zálohováno.

Co k tomu potřebujeme?
Musíme na addictivetips.com stáhnou aplikaci která to vše obstará. Zhruba v polovině stránky najdete odkaz Download Windows 10 Login Screen Background Changer, kde najdete poslední verzi. Soubor stáhněte a rozbalte do nějaké složky třeba s názvem “Win10BGChanger1.2.0.0” kde pak máte dvě složky. Nás zajímá složka GUI a soubor “W10 Logon BG Changer.exe”.

BG_Changer

Zde máte možnosti změnit třeba jen barvu, načíst obrázek, nastavit rozlišení. Je potřeba si s tím trocho pohrát a přijít tomu na chuť. Nezapomeňte pak vždy nakonec stisknout APPLY CHANGES. Dole pak máte možnost kdykoliv se vrátit do základního stavu, zkrátka Defaults.
Co se týče vlastních obrázků k účtu, to jsem již popsal zde.

Držím palec a třeba pošlete screen, jak jste si svojí přihlašovací obrazovku vyparádili. 😀

 

5 komentářů u “Změna přihlašovací obrazovky Windows 10

  1. Odzkoušeno. Následoval jsem kroky a povedlo se. Upozorňuje to na možnost následné nefunkčnosti OS, což mě trošku zarazilo, ale jelikož jsem měl čerstvě nainstalované desítky, tak jsem neviděl důvod, proč se bát. Trochu mě ale vyděsilo, když jsem po změně fotky uzamknul PC a místo obrázku jsem dostal jen černo. Pokud by se vám to stalo, nezoufejte, stačí kliknout myší (což odsune “prezentační obrázek”, či jak tomu kluci z “Mrkvosoftu” říkají) a poslepu zadat heslo do temného obrazu. Pak doporučuji restart a vše by mělo běhat tak, jak má a máte svou vlastní zamykací obrazovku, kterou se můžete chlubit ostatním “Widlákům”, či “Woknařům”, kteří si se svými desítkami tolik nehrají! 🙂

  2. Hmm, tak mně při každém otevření obrázku spadl! Jaké parametry vlastně ten obrázek musí mít? Jakou velikost, typ, počet barev?

  3. Ahoj, je možné, že to s další edicí W10 nefunguje, ale co jsem si měnil obrázek nějak jsem myslím velikost neřešil. Prostě to se mi líbí a to chci. Kouknu na to a nějak otestuji.

  4. Aha, je tam napsané:
    Nefunguje na Insider staví 14279 nebo novější; pracujeme na fixYou můžete zkontrolovat vaše sestavení spuštěním (win r) “winver” a kontrolovat vaší verzi.

Napsat komentář