Záhada s elektřinou

Poslední dobou řeším záhadnou věc s elektřinou.
Mám notebook N75SF. Do něj mám zapojený zdroj, jack 3,5 na externí repro, které mají svůj zdroj. Dále Usb Hub na kterém je Tiskárna Canon LBP2900, čtečka karet a jeden volný kabel kam připojuji převážně telefon. Dále je do notebooku zapojena kabelová televize UPC, kde běhá v kabelu myslím 24V. V současné době je na notebooku W10, ale projevovalo, se to už i při W7 (i když méně).

Tak a o co vlastně jde.
Když připojím telefon, oznámí mi nové zařízení a vykopne například televizi, nebo jiné zařízení které je připojeno. Kvůli televizi jsem dříve restartoval celý notebook, ale později jsem zjistil, že stačí zakázat/povolit zařízení a znovu se inicializuje a je funkční. Ale to považuji jako problém řadiče a třeba si nějak nesedli IRQ. Budiž.

Dalším podobným problémem je, když se připojí do elektrické sítě další spotřebič jako je třeba zdroj od dalšího notebooku, vysavač apod. Při psaní tohoto článku to dokázala i nabíječka na telefon.

Bydlím v panelovém domě, tedy až na drobné rekonstrukce 80% hliník.

Analýza
1, vyměnil jsem kabely USB
2, zkontroloval a změřil všechny prodlužovačky, zásuvky, vypínače.
3, utáhl všechny šroubky v zásuvkách vypínačích, pojistkách i na hlavním rozvodu u hodin. (teď mi napadly i světla, ale ty jsou na jiném okruhu) (si tak říkám zkusit rozdělit i zásuvky na více okruhů, ale mám pocit, že tady to jde jedna zásuvka za druhou)

Domněnka
– Mohl by být slabý zdroj pro notebook? Jestli ano projevila by se tato věc i při odpojení a znovu zapojení zdroje. Což se nějak neprojeví.
– Kdysi dávno, jsem řešil rušivé elementy na ATI All In Wonder 16/32, konkrétně se jednalo o brum ve zvuku televize na počítači. Řešil jsem to tehdy nějakým útlumovým článkem, něco jako kondenzátor vůči rozdílu uzemnění mezi mým el. rozvodem 220V a napájení kabelu UPC. Ale kromě brumu ve zvuku se to takto nechovalo.
– Někde ještě stále volný kabel? Který při zatížení zhoupne rozvodem v bytě? Ale to bych pochopil, když bych notebook napájel přímo 220v bez zdroje a navíc nebyl na baterce. Takže tím spíš mi to hlava nebere.
– Jako asi se to týká některého zařízení, které je trvale zapnuto do USB, jelikož i když mi to neudělá žádnou chybu, ozve se informační zvuk, jako když připojím flešku …. A čekám, co mi spadne.
– Když si to hlídám, že třeba vidím, že se bude zapojovat lux, další zdroj notebooku, ne vždy se to projeví.

Tak a teď kde je chyba?

Předchozí

Parková dráha Olympia Brno 2014

Za fotku na STK až 200kč

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x