Za fotku na STK až 200kč

Stejně jako tomu bylo roky minulé, tak i tento jsem si říkal, že se blíží konec roku a jsem v očekávání, čím pak nás kdo bude chtít (budu slušný) naštvat. No neuplynulo moc dalších dní a dočkal jsem se. První z těchto věcí, která mi zvedla ze židle a pak zase rychle posadila zpět, byla změna provedení a cena STK. Přesné znění „Kontroly na STK od Nového roku podraží kvůli povinnému fotografování“ tedy stručně řečeno, k pravidelné klasické kontrole vám na STK udělají pár fotek vašeho miláčka, zpředu, zezadu, zboku, zespoda a vy si připlatíte až o 30% ceny navíc. Co mi na tom štve, jsou ty okecávací řeči kolem toho. Rád bych viděl ten program, co to zpracovává a kdo ho dodal. A co znamená nemalé peníze? V první části je řečeno (odkaz na záznam TV Nova), že bude kolem auta běhat technik, fotit a finálně se podepíše čárovým kódem. Vše se zamkne (??), zabalí a odchází na Ministerstvo dopravy. Tam bude buď další systém co si to přebere a zařadí, dejme tomu, že ke kartě automobilu nebo to nějaká živá pracovní síla zpracuje jinak.
V další části videa je zmínka o menších provozovnách, kde se tento systém používat nebude, ale jednoduše se to nafotí, zabalí a e-mailem odešle na Ministerstvo dopravy. No jen doufám, že si Ministerstvo nastaví velikost pro došlé e-maily a stejně tak provozovny na STK, aby to vůbec odtlačily od sebe pryč.

Pan Jiří Rejman si měl asi trošku vše prostudovat a technicky se seznámit, nebo si nechat i poradit, jak to vlastně celé funguje a mohlo by fungovat. Nechci mu nějak křivdit, ale to co povídal při přenosu, z toho jsem opravdu řval po dlouhé době u televize. Vlastní fotodokumentační zařízení? Co to je? Z čeho se to skládá? Co to panebože umí? Dělá to fotky jako barák? A takové fotky k čemu vlastně budou, vždyť je to jen obrázkové info.
Stručně a jednoduše.

Fotoaparát s přenosem? Vcelku by stačil i mobil každého technika anebo by se jim případně koupil. Popřípadě to umí i levnější digitální fotoaparáty v rozumném a dostatečném rozlišení. Na nějakém Cloudu, vlastním serveru provozovny, atd., se zřídí společný účet pro všechny techniky a danou provozovnu. Do názvu fotky lze definovat třeba název technika, tady se to uloží pod názvem technika a časem. Pochybuji, že to bude fotit hodinu, takže dejme tomu 5 fotek v čase 2-3 minuty. To spadne na Cloud, FTP, navíc po vlastní síti provozovny, kde si pro to sáhne nějaký skript. Z přední fotografie přečte SPZ, těch 5 fotek znova zabalí, pojmenuje třeba: technik_spz_cas. Nevím proč odesílat e-mailem a proč si Ministerstvo neudělá třeba nějaké SFTP? Na druhé straně jak už jsem psal výše. Zkrátka šlo by to levněji a jednoduše a určitě ne za cenu o 30% dražší na jedno auto.

Jestli jste to právě někdo přečetl a jste trochu IT schopný, musí vám to být více než jasné.
I kdyby se na to najala další pracovní síla a každé auto si oběhla, nafotila, zpracovala a odeslala zcela ručně a z každého auta (počítáno zhruba 30 aut na den?) by se navíc platilo 20-30 Kč, tak Ministerstvo dostane, co požaduje, pracovník na to vyčleněn by byl zaplacen a majitelé vozů by ani nemrkli.

prostě jsem musel. . .

čerpáno:
autorevue.cz, Hospodářské noviny, tn.nova.cz

 

Předchozí

Záhada s elektřinou

Protikuřácký zákon

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x