Umej kolo ve vaně

Upozorňuji, že tento článek není vhodný pro slabší povahy manželek, přítelkyň a maminek !
11.8.2010 jsem si vyrazil na „menší / větší“ výlet. Počasí bylo super a nebylo vůbec kam spěchat, měl jsem na  to celý den. Jel jsem se podívat do jedné osady nad Hvězdonicemi u Prahy. Trasu jsem si ale trošku upravil a jel jinudy než to člověk zná autem.

Nejenom, že jsem si nějak neuvědomil, že bude Sázava trošku vylitá do břehů ale i jsem si trošku nedostatečně prostudoval cestu. Takže kdo ví o čem tady píšu a prohlídne si mapu a zápis GPSka z detailu bude se asi smát.  Ale jak jsem psal mě to nevadilo, jel jsem si v klídku panorama, ale je pravda, že když jsem si to pak večer prohlížel smál jsem se také na svou cestou dalekou klikatou.

Každopádně jízdu jsem si ale užil a to nejlepší přišlo na konec když jsem jel po břehu Sázavy. Z jedné strany trať a z druhé rozbouřená voda. Uhnout dvakrát nebylo kam a vracet se mi nechtělo. Ostatně adrenalin mi to nedovolil, jelikož mi hučel stále v hlavě „to dáš !“ A dal jsem to, asi jen jednou jsem musel kolo přenést přes padlý strom, ale jinak pohodová pěšinka tak 30cm a mazlavé blátíčko. Do kaluží bylo vidět a těšilo mi jak přede mnou prchají malé rybičky. Bohužel občas jsem neodhadl jak je louže hluboká a tak jsem sem tam zapadl. Rozhodně nebylo dobré naklánět se na levou stranu, buď bych uplaval já nebo kolo a nebo oba  Sem tam se mi podařilo tak asi do 6vteřin šlapat i na místě a připadal jsem si jako akrobat. Kolo bylo občas až po střed ve vodě a nebo jsem takřka doslova šlapal vodu. Ale prostě co vám budu tady psát, bylo to maximální !! Užil jsem si to. Ve Hvězdonicích pak sice trochu nechápali, jelikož jsem byl něco mezi „blátomanem“ a vodníkem, a stejně tak asi někdo nemohl pochopit odkud jsem se tam vzal. Protože pěšky by to asi nikdo jen tak neprošel. K vidění v galerii. No prostě jízda maximální.

Jenže když jsem večer dojel domu, už jsem se nestihl někde zastavit aspoň u benzínky abych kolo opláchl. No na jednu stranu „vo co go“, žena s dětmi odjela, takže to do zítra vydrží a stavím se u táty na zahradě. No jenže to mi nějak nevyšlo, nebo pršelo, už nevím a tak jsem to odložil. Další den byl pátek a 13tého, což vezmi čert, ale taky jsem se nějak nebyl schopen rozhoupat tedy co. Odpoledne se to začalo mračit a začal jsem v počasí ztrácet důvěru jelikož jsem nechtěl kolo umýt a hned jej zase zadělat v dešti co by mě mohl potkat na cestě domu. Navíc mi docela trápilo, že kočka kolo neustále očichávala a je fakt, že i já jsem sem tam cítil závan rybiny.

No a tak jsem se rozhodl, umyji kolo ve vaně. Bláznivý nápad a ještě 13tého v pátek, co víc by se mohlo stát? Nestalo se nic, ale jestli mi to někdy zase napadne dám si facku. Radši bych si to vyšlápl celé ještě jednou, jelikož jsem byl zničen stejně jako když bych si dal znovu 50Km.  Ten úklid byl nejhorší, na to už jsem starej…….

omluvte sníženou, nebo i zhoršenou kvalitu obrázků
Trochu obrázků z výletumytí kola, trochu neurovnáno.

Předchozí

Antivir

Boxy pro kutily

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x