Tray hodiny ve Windows 10

Také vám zcela nevyhovují hodiny v tray ve Windows 10. Snažil jsem si chvilku na ně zvyknout, ale proklikat se pak třeba ke změně času je docela složité. Ne, že bych to dělal každý den, ale tu a tam mám potřebu časem šoupnout. Čím dál, tím víc mi připadá, jako když jsem na Windows 7 a Windows 10 je jen nějaký nabalený kabát. Stále totiž v systému všechny věci jsou, ale jsou pro uživatele schované. Dostupné jsou po drobných úpravách stále.

Vše spočívá v jednoduché úpravě registrů v cestě:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ImmersiveShell
vytvoříte novou hodnotu DWORD se jménem UseWin32TrayClockExperience
a aktivujete nastavením hodnoty “1”.

Pochopitelně toto má jednu nevýhodu, když to chceme zpátky. Neustále editovat registry je také nic moc. Ale naštěstí tato část registru nepotřebuje restart pro aktivaci a tak si přímým zápisem do registru můžete vzhled hodin přepínat sem tam. Je zapotřebí si jen stáhnout registr pro zápis s hodnotou starého vzhledu a pak s jeho odebráním.

To už je ale vytvořeno na stránkách winaero.com a tak si tyto zápisy do registru stačí jen stáhnout. Pak si soubory rozbalit do nějaké své systémové složky, kde budete třeba tyto utility schraňovat. Stačí soubor pouze aktivovat dvojklikem a dát souhlas k zápisu do registrů.

tray_hodiny_reg

čerpáno ze zdroje: winaero.com

Napsat komentář