Tomova Lampucha

Konečně zabydluji svůj stůl a nějak jsem si neuvědomil, jak se už rychle stmívá. Najednou jsem potřeboval lampičku, od světla za notebookem právě na tyhle drobnější práce moc vidět není, když nechci svítit velkým světlem. Chvilku jsem přemýšlel, jak využít zbytky LED pásků a pak jsem dostal nápad se starší odloženou lampičkou, u které se porouchala žárovka. Líbilo se mi na ní, že má klip, kterým se dá chytit třeba na poličku a flexibilní nožičku v tak zvaném “husím krku”, to znamená, že si jí podle potřeby ohnete, nahnete, kam potřebujete.

Jak jsem si s tím, tak hrál, skládal si věci na stůl a přemýšlel, dostal jsem nápad vyrobit si lampičku modulovou. Mít možnost nástavce světelných zdrojů měnit. Žárovku jsem opravil tak, že jsem do ní vložil jeden modul z pásku se třemi LED. Dalším modulem byla pak lišta s páskem, difusérem a koncovkou, proti koncovce konektoru, který jsem vsadil do krku lampičky. Stejně tak jsem to pak vyrobil u lampičky. Vše proletoval, napojil a výsledek je na světě. Ještě uvažuji o třetím modulu na léto, to bude větráček. 😀

Chvilku jsem válčil s protažením kabelu skrz husí krk. Potom jsem trochu bojoval s ukončením, aby se konektor nevyvracel. Mít po ruce soustruh, asi bych si udělal nějakou trubičku se závitem, která by konektor pevně přitáhla k tělu krku. Takhle to bylo víc pokusů, než jsem našel ten vhodný.

Na konci galerie video.

video 😀

 

Předchozí

Když to kabelem nejde

Mobistoj

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x