ROLLEI ACTIONCAM 415

Asi před dvěma roky jsem si kupoval malinkou akční kameru, kterou jsem pořídil asi za 1000Kč. Kamerka sloužila dobře i když měla nějaké drobné chyby. Video se pak dalo dál zpracovat a zkrátka to byl informativní záznam z některých akcí na kole. Info zde: https://tomoviny.cz/moje-akcni-kamerka.

No a jak tak čas šel, vyběhlo na trh spousty dalších značek a dnes se za stejnou cenu dá pořídit mnohem lepší. A tak jsem neodolal nabídce na ROLLEI ACTIONCAM 415, kterou jsem pořídil za 1000Kč. Ale zcela koncová cena to není.

ROLLEI ACTIONCAM 415

První seznámení s touto kamerkou je docela fajn, jelikož obsahuje i český manuál. Sice není dokonalý a některé věci v manuálu chybí, ale na seznámení co a jak je dostačující. Zbytek si prostě musíte omačkat a najít.

Co se týče výbavy, tak je sice “bohatá“, ale jak na co. Každopádně na okamžité použití na kolo to poskládáte, ale sem tam tomu něco chybí. Chcete-li více pohledů, tak vám toto vybavení stačit nebude. Například zcela chybí držák na kolo na řídítka nebo rám.

Proto jsem se moc nerozhodoval, když jsem našel Rollei sada příslušenství pro outdoor, zakoupeno na CZC, která obsahuje spousty doplňků, kde si to opravdu můžete poskládat jak potřebujete.

Rollei sada příslušenství

Kombinací je pak opravdu mnohem víc. Zejména zajímavý je pak hrudní pás a stejně tak čelovka. Ovšem ani tady se neobejdete bez dalších redukcí aby jste si nastavili správný směr pohledu. Úžasný je i montážní klíč, když se vám podaří něco moc utáhnout a není to jak povolit rukou. Dále vítám selfie tyč, která se za předpokladu dalšího držáčku dá pak použít třeba i pro mobilní telefon. Sice zatím nedrží, tak jak bych si představoval, jelikož se pod váhou kamerky přetáčí, ale to se vychytá. A především držák na kolo na řídítka, ovšem sám vím ze zkušenosti, že tyto záběry nejsou zcela super. Obraz je rozklepaný a musí se pak digitálně upravit. Takže lepší je přilba a nebo se těším na hrudní pás.

Celková moje výbava pak vypadá asi takto.Rollei_výbava

Na obrázku ještě chybí další baterie. Při testech jsem zjistil, že v rámci nepřetržitého záznamu vydrží baterie asi 3h.

Shrnutí.
Jednoduchá kamerka, která vyniká především displejem na zadní straně, kde si můžete prohlédnou jak záznam videa tak i fotografie a případně je promazat. Stejně tak využít možnosti průhledu kam se kamera dívá a co vlastně budete natáčet.

Další předností této kamerky je spojení s mobilním telefonem pomocí WiFi, kde stejně tak můžete sledovat co kamera nahrává. Dále přes mobilní telefon můžete spouštět záznam, nebo focení. Sice tato aplikace má nějaké drobné mouchy, ale na to co potřebujete funguje docela dobře. Baterie v nepřetržitém záznamu vydrží asi 3h. Zas na jednu stranu, spíš nahráváte akční kousky, kde to je tak maximálně na 15-20minut. Ale mít druhou baterii nebo powerbanku, se určitě vyplatí. Kartu jsem použil 32Gb a po 3h záznamu jsem jí zaplnil na 3,5GB, tedy o místo asi nebude nouze.

Co se týče videa, nahrává to do sekvencí cca po 90MB, které na sebe navazují. Asi je to pro snadnější práci při střihání, zatím jsem více nebádal, jestli se to dá nastavit jinak.
Kromě aplikace na ovládání kamery po WiFi k tomu žádná jiná aplikace není. Tedy zpracování finálního videa, jak a v čem, je zcela na vás.

Přikládám info o videu. Každopádně kamera je vhodná pro exteriér a má ráda hodně světla. Interiér zvládá, ale obraz není tak ostrý a je zašumělý.

Přenos do počítače videa a fotografií po kabelu USB je bez problémů. Horší je to třeba skrze aplikaci po WiFi, tam mi to nějak nefunguje. Myslím, že nebude problém ani s OTG, jelikož kamera se chová po připojení jako FlashDisk.
Bohužel, nedá se přes počítač z karty mazat soubory. Musíte je odmazat ručně, po jednom přes kameru anebo najednou v menu přeformátovat celou kartu. Tak to řeším já, soubory vytáhnu a v kamerce kartu naformátuji na další záznam.

Asi ještě nemám vše probádáno, takže toto berte jen jako stručné uživatelské info.

Další možné příslušenství: https://www.ishoxs.com něco jsou opravdu libové kousky.
Aplikace: Android
Návod a manuál: pouze cz

ADD 09.01.2018 – tak si tak jdu do bazaru a našel jsem trojnožku za 80,-Kč no to se tam nedalo nechat 😀

Ukázka 14.04.2018 – bohužel zdroj je mnohem hezčí než co s tím Youtube provedl 🙁

 

Předchozí

Warning : Unusual activities on your PayPal account

T virus Umbrella Corporation

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x