Pancíř na mobil

Svůj současný telefon Samsung Galaxy S4 mini mám velice rád a jsem s ním nadmíru spokojen. Ostatně jako všechny předchozí telefony, zkrátka uměl jsem si vždy vybrat i když to občas bylo tak trochu nad obsah peněz v mojí kapse. Jediný telefon který opravdu utrpěl velký šrám byl HTC Touch Pro, kterému jsem se dlouho vyhýbal. Vypadl z pouzdra na kole a než jsem to zjistil a vrátil se pro něj, přejelo ho SUV. 😀
Koupil jsem si další a nakonec jsem pro něj upravil i ROM.

No a než bych smutně pohlížel na další rozbitý telefon, jelikož se chystám na velkou cestu podél Labe na kole, začal jsem rozmýšlet jak telefon uchránit. Vlastně teď si ještě vzpomínám, že jsem v dešti utopil Samsung Galaxy S2, ale vysušil jsem ho v rýži, rozebral vykartáčoval a zase šlapal suprově.

Takže k věci.
Co jsem tak náhodně hledal, našel jsem na svém oblíbeném obchodě DealeXtreme tento pancíř “Redpepper Case Shockproof” a řekl jsem si, že to bude ono a tady je.

Přední a zadní část je, nebo měla by být z hliníku. Možná i s příměsí něčeho dalšího, ale není magnetická. Mezi přední a zadní částí je guma, něco jako klasické gumové pouzdro na telefon. Přední a zadní část je pak proti sobě stažená svorkami, které jsou nasazeny na spodní části. V předním krytu je pak tenké sklo, možná nějaké plexi, nějak jsem to nezkoumal, které se připlácne na displej. Zde jsem trošku narazil na jistou nerovnost, když se mi na displeji udělala bublinka, jako když na něj hodně tlačíte. Pomohlo prohnout trochu vzad přepážky ve spodním krytu.

Co se týče předku, asi to trochu upravím tím, že nalepím GorillaGlass Crystal UltraSlim přímo na displej telefonu, jako příklad třeba zde. Sklo z předního krytu pak vymáčknu a stáhnu telefon pouze rámečkem. Eventuálně do rámečku do krajů vlepím hodinářskou gumičku, pro lepší těsnost.

Telefon si do gumového obalu sedne jako do peřinky. Trošku budete válčit s prachem, zavíral jsem ho asi 5x a stejně i teď v některých místech najdu trochu prachu. Konektory všechny sedí, jen malinko se netrefili u infra a horního mikrofonu. Spodní kryt na micro USB se mi líbí, že není jen na gumě, ale na gumovém pantu, který je nasazen na trnu spodního krytu, který mi na čtvrtém obrázku zůstal v gumovém středu, ale na spodním krytu je vidět ten trn  🙂

V zadním krytu je ještě krycí sklíčko i na čočku fotoaparátu. Blesk je volně jen nad otvorem a po obvodu vytěsněn gumou. Opět k vidění na obrázku 4.

Boční tlačítka sedí a co se týče dotykovky, funguje vše bez problémů, jen některé aplikace, např Gplay, kde potřebuje vytáhnout obrazovku opravdu hodně z levého kraje, tak se to nedaří díky rámečku horního krytu kolem displeje, který je navíc i vyšší, ale dá se vyvolat přes menu nahoře. Další problémy jsem zatím u aplikací nenašel.
WiFi – OK, nic jí nebrání. GPS – funguje normálně, na ostatní se zeptejte.

No a asi nic neexistuje bez malých nevýhod, takže tohle jednu taky má, vlastně dvě.
1) Jestli jste před tím měli nějaké pouzdro na opasek, tak už se do něj nevejde. Osobně jsem měl jedno šikovné, kam se telefon vešel i s rozšířenou baterkou. Bohužel tohle trošku nabude a to po všech stranách.
2) Základní váha telefonu S4 mini je něco kolem 102g, ale s Redpepper Case Shockproof se dostanete na 300g  Váha pro mě není problém, zkusím najít jiné pouzdro a beztak budu zvažovat, jestli to bude na normální nošení a nebo jenom pro moje nebezpečné jízdy na kole.
Ale jinak spokojenost!

Edit 2017: Obal již nemám ani S4 mini.

Předchozí

Sprchy dubna přinesly květiny května

Jak dostat VHS do PC

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
1
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x