Očista klávesnice

Co se týče elektroniky a dalších svých hraček jsem sám na sebe pes. Snažím se vše opečovávat a ošetřovat kolikrát lépe než sám sebe. Bohužel někdy to neubráníte, i kdybyste o to pečovali sebelépe. Navíc když máte doma i nějakého toho čtyřnohého miláčka, máte ho pak kousek všude. A tak čas od času je potřeba přikročit k nějaké větší očistě. Už jednou jsem tu psal o očistě “Vyčisti to Clinem” dnes se podíváme na klávesnici notebooku.

Pamatujete si ještě na to, když jste si koupili svůj notebook. Když jste ho vybalili a mezi klávesnicí a displejem jste našli takový jakoby hadřík. To tam není jen z důvodu nového notebooku, ale má to svůj účel. Je to tam z důvodu čistoty displeje. Displej je totiž statický a když notebook zavřete, doslova nasaje všechen prach z klávesnice. Takže jestli jste právě vyčistili displej a zavřeli notebook s tím, že druhý den krásně uvidíte na displej budete nemile překvapeni, že je displej zase zaprášený. Prostě si vycucl prach z klávesnice.

Zřejmě postupem času jste ten bílý “nesmysl” buď přestali používat hned na začátku, nebo jste ho časem někde nechali a už ani nevíte kde. A tak je potřeba čas od času klávesnici vyprášit. Sami možná budete překvapeni, co tam najdete.

Co potřebujete?
Nějaký štětec s delším chlupem. Notebook vypnout, vyndat baterii a postavit jej pootevřený na bok tak, abyste ke klávesnici dobře mohli. A pak už jen šmejdíte štětinami v mezerách mezi klávesami. Sem tam štětec zkuste naklonit tak aby se dostal i pod tlačítka. Takhle to projeďte několikrát nahoru a dolu. Můžete notebook obrátit i na druhý bok.
Ten kdo si troufne více, může zkusit tlačítka vyndat, když ví, jak jsou nasazeny a bude je umět vrátit. Nedoporučuji to ani zkoušet těm, co s tím nemají zkušenosti. Ceny nových klávesnic se pohybují cca od 500,- do 1800,- a to se opravdu nevyplatí. A navíc to někdy opravdu ani nejde nebo to poškodíte tak, že to už nevrátíte.
Zkusit můžete i vysavač. Lepší je s regulací abyste na to nenasadili 1500w a nestala se klávesnice nahatá. Asi mě jste měli všechna tlačítka doslova do posledního písmene v pytli vysavače Když už jej použijete, vysávejte ze strany šikmě, nikdy ne kolmo abyste si tlačítka opravdu nevysáli.

No a to je asi vše.
Toto není návod jak si zničit klávesnici, vše děláte pouze jen na základě vlastního rozhodnutí!

Předchozí

Nový způsob kradení aut?

MicroSD 128Gb za 250Kč

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x