Očista klávesnice

Co se týče elektroniky a dalších svých hraček jsem sám na sebe pes. Snažím se vše opečovávat a ošetřovat kolikrát lépe než sám sebe. Bohužel někdy to neubráníte, i kdybyste o to pečovali sebelépe. Navíc když máte doma i nějakého toho čtyřnohého miláčka, máte ho pak kousek všude. A tak čas od času je potřeba přikročit k nějaké větší očistě. Už jednou jsem tu psal o očistě “Vyčisti to Clinem” dnes se podíváme na klávesnici notebooku.

Pamatujete si ještě na to, když jste si koupili svůj notebook. Když jste ho vybalili a mezi klávesnicí a displejem jste našli takový jakoby hadřík. To tam není jen z důvodu nového notebooku, ale má to svůj účel. Je to tam z důvodu čistoty displeje. Displej je totiž statický a když notebook zavřete, doslova nasaje všechen prach z klávesnice. Takže jestli jste právě vyčistili displej a zavřeli notebook s tím, že druhý den krásně uvidíte na displej budete nemile překvapeni, že je displej zase zaprášený. Prostě si vycucl prach z klávesnice.

Zřejmě postupem času jste ten bílý “nesmysl” buď přestali používat hned na začátku, nebo jste ho časem někde nechali a už ani nevíte kde. A tak je potřeba čas od času klávesnici vyprášit. Sami možná budete překvapeni, co tam najdete.

Co potřebujete?
Nějaký štětec s delším chlupem. Notebook vypnout, vyndat baterii a postavit jej pootevřený na bok tak, abyste ke klávesnici dobře mohli. A pak už jen šmejdíte štětinami v mezerách mezi klávesami. Sem tam štětec zkuste naklonit tak aby se dostal i pod tlačítka. Takhle to projeďte několikrát nahoru a dolu. Můžete notebook obrátit i na druhý bok.
Ten kdo si troufne více, může zkusit tlačítka vyndat, když ví, jak jsou nasazeny a bude je umět vrátit. Nedoporučuji to ani zkoušet těm, co s tím nemají zkušenosti. Ceny nových klávesnic se pohybují cca od 500,- do 1800,- a to se opravdu nevyplatí. A navíc to někdy opravdu ani nejde nebo to poškodíte tak, že to už nevrátíte.
Zkusit můžete i vysavač. Lepší je s regulací abyste na to nenasadili 1500w a nestala se klávesnice nahatá. Asi mě jste měli všechna tlačítka doslova do posledního písmene v pytli vysavače Když už jej použijete, vysávejte ze strany šikmě, nikdy ne kolmo abyste si tlačítka opravdu nevysáli.

No a to je asi vše.
Toto není návod jak si zničit klávesnici, vše děláte pouze jen na základě vlastního rozhodnutí!

Napsat komentář