Munzee start

Je tomu dnes už přes 80 dní co jsem objevil tuto hru v pořadu APPLIKACE a doslova jí propadl. Zatím jsem  “zelenáč” jelikož tu jsou jiní borci, kteří hrají hru podstatně déle. Možná jsem proto i trošku odložil kolo, jelikož na kole se to moc dobře hrát nedá. Sice je to také něco jako fitness, ale jen chodíte, chodíte, chodíte a fotíte QR kódy. Pokusím se tu přiblížit o co se vlastně jedná a kde to najdete a co k tomuto hraní potřebujete.

Munzee [manzí] je outdoorová hra na hledání pokladů, neboli přesně psáno – chodíte po okolí, městech, i státech a fotíte QR kódy, které jsou různě nalepené třeba na rubu dopravních značek, zezadu na lavičkách, zespodu na vývěsních tabulích, lampách, zábradlích a další. Sám nevím, kde už jsem všude Munzee vyfotil, ale vím, že mě to již stálo spousty kroků, shybů a jiných různých poloh, abych se k Munzee dostal. Ale strašně mi to baví!

Možná se zeptáte, co z toho mám, co za to mám?
Nic, nepočítejte s tím, že by z toho byla nějaká koruna nebo nějaké další zvýhodnění které by jste mohli využít. Pouze se budete presentovat jako hráč Munzee v ČR, jelikož naše země je celosvětově na 7. místě a jinak je to vcelku takové zábavné fitness. I když, kdo ví, jak dál se bude hra vyvíjet. Třeba se časem budou moc sebrané body nějak zužitkovat, nebo třeba i počet dosažených levelů. Napadá mi spousty věcí, ale to ponechám na autorech této hry.

Podle informací, které jsem si vyhledal, tu hra není dlouho. Spuštění Munzee se datuje někdy k roku 2011 kdy u nás se dalo najít asi 2500 značek Munzee. K dnešnímu dni je v naši zemi k nalezení kolem 34500 značek. Já osobně mám v tuto chvíli nasbíráno 3500 značek a 39,795bodů. Díky tomu jsem k dnešnímu dni na levelu 88.

Hodně mi v tom pomohl střed Prahy a tak zvané virtuální Munzee, které nejsou položeny (nalepeny) fyzicky, ale jsou jen umístěné virtuálně v mapě. Tedy i vy je fotíte virtuálně, ale z vaší GPS pozice jen do vzdálenosti okruhu 90-93 metrů. No a hlavně Praha samotná je přímo Munzee posetá, jelikož jich tu je opravdu požehnaně, ale i v jiných dalších větších městech najdete také slušnou nadílku.

Takhle nějak vypadá moje mapa ke dni 19.08.2014

moje_munze19082014

Z virtuálních Munzee, se pak dají na mapě skládat různé obrazce jako třeba na pražském hradě jsou vidět vlajky.
Další naší vlajku, co vím, staví v Olomouci.

munzee_vlajky
Prohledat svoje okolí můžete pomocí mapy přes webové stránky, která vám podle názvu toho, co hledáte, umožní přesunout se patřičné místo. Je to stejné jako každá jiná mapa, jen se vám ale místo ostatních věci zobrazují pozice značek Munzee, co také jiného 🙂

Další zajímavou mapou, je reálná mapa právě sejmutích Munzee a celkový počet sejmutých značek od spuštění samotné hry.

To by asi tak stručně bylo k tomu, co Munzee je, podle svých zkušeností, které jsem nasbíral během tří měsíců. O dalších možnostech hry a jejího rozšíření tu ještě pár řádek napíšu, ale jinak asi bude dobré, když jsi projdete odkazy, které budou na konci článku z kterých jsem se učil a čerpal i já sám.
Každopádně je určitě lepší, když k sobě na sbírání máte někoho dalšího, jelikož jak se říká: “ve dvou se to lépe táhne”.

Co k tomu potřebujete?
Především se zaregistrovat na hlavních stránkách Munzee, kde najdete vše, co potřebujete. Bohužel musíte mít trochu znalostí z angličtiny a nebo si jinak poradit. Čeština není na těchto stránkách podporována, ale překladače si s tím dobře poradí, takže se ničeho nebojte. Navíc pak třeba samotný prohlížeč Chrome se vám s překladem stránek doslova sám vnutí.

K samotnému hraní potřebujete slušný chytrý telefon nebo i tablet.
Tedy jeho vybavením by mělo být GPS, datové připojení, foťák a celkově by měl být na dobré HW vybavenosti. Z vlastní zkušenosti je lepší telefon. Občas jsou místa, kam se s tabletem nevejdete, aby jste si značku vyfotili. Telefon má třeba i tu výhodu, že v aplikaci můžete přepínat mezi přední a zadní kamerou a můžete tak zespoda fotit značky třeba z reklamních billboardů a nemusíte se k nim krkolomně sklánět a nebo snad si skoro i lehat, aby jste provedli sejmutí QR kódu. Stejně tak telefony mi přijdou svižnější co do funkcí GPS, ale nechci tu nějak tablety hanit. Je na vás, co k tomu budete používat. Já sám mám dobré zkušenosti se zařízením: Samsung Galaxy ACE2, Samsung Galaxy SIII mini, Samsung Galaxy S4 mini a s tabletem Asus MemoPad Hd7 ME173X, ale s tím byl trochu problém s GPS.

Hrát můžete prakticky pod všemi běžnými systémy takže už nezbývá nic jiného, než si stáhnout herní aplikaci. Zde můžete zajásat, jelikož aplikace již nějaký čas podporuje i češtinu! Takže v nastavení nebudete bloudit a české prostředí vám pomůže s prvním krokem jak začít hrát.

Ukázky z aplikace.
No a tím asi prozatím končím, ale asi ještě nějaký díl bude. Další poznatky a jak hrajeme.

Odkazy
3AM geoblog
o hře Munzee
Munzee na FB cz

Předchozí

Jak hrajeme Munzee

Munzee – vylepšení

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x