Moje mediální centrum

Určitě pamatujete tu dobu, kdy si každý doma zařizoval nějaké to domácí kino. Ať už z nějakého toho odloženého počítače, notebooku apod. Postupem času se na trhu začaly objevovat například přehrávače dvd se vstupem pro flešku a uměly přehrát nějaký ten film v avi, DivX apod.

Později se na trh dostali různé Media Tv boxy, například s OS Android. Taky jsem do jednoho takového šel bylo to za pár korun, připojení přes HDMI, tak proč to nezkusit. Bohužel neustále jsem narážel na nějaké problémy, kdy zvolený přehrávač neuměl titulky, obraz nefungoval přes celou TV atd. Tak jsem zkoušel další přehrávač a neustále hledat co kde a v čem spustím mi postupem času víc a víc přestávalo bavit.

Na internetu jsem pak našel pár návodů, jak si mediální krabičku vyrobit třeba ze staršího notebooku, jenže to zas obnášelo dát tomu trochu času a toho kutilství a nějak jsem se pořád nemohl rozhoupat, přestože materiálu by se dalo sehnat habaděj.

Nedávno mi oslovil kamarád, že by potřeboval nějakou přestavbu počítače, co jsem si letmo pamatoval jeho sestavuju a operační systém ještě na XP, okamžitě jsem to zamítl a zajímal se spíš o jeho představy a potřeby. Nebyl to žádný pařan, tedy o výkonu jsem moc přemýšlet nemusel, jednalo se mu spíš o odezvu a rychlost. Potřeboval především internet, pustit si nějaký ten film, hudbu, zpracovat nějaké ty fotografie z výletů a tím by asi mohl jeho výčet potřeb skončit.

A tak jsem hledal něco malého levného a našel jsem, jeho potřeby jsem uspokojil a sám jsem do něj šel také a použil jako bezproblémové multimediální centrum a nejen to.

Představuji vám HP Elitedesk 705 G3 Mini.

Parametry:
OS: Windows 10 Pro 64-bit
CPU: AMD A6-9500E 2jádra, 2vlákna, 3000 MHz
RAM: 8,00GB @ 1197MHz
GPU: ATI AMD Radeon R5 / 512MB sdílená
SSD: 128GB SanDisk (SSD)
Audio: Realtek High Definition
LAN RJ45, DisplayPort, USB 2.0, USB 3.0, VGA

DisplayPortu se nebojte, dělá se rukce DP > HDMI a nebo se přímo prodává i kabel. Osobně jsem zkoušel oboje, nakonec jsem zůstal u kabelu DP > HDMI.

Zdroj pořízení GigaComputer:
gigacomputer.cz

HP Elitedesk 705 G3 Mini

Alternativa:
Dell Optiplex 3020 Micro

Dálkově přistupuji k počítači po lokální síti přes TightVNC a sdílený disk.
Na filmy používám v současnosti jako úložiště disk přes USB Seagate 1T, časem uvažuji i o NAS.

Asi zhruba vše, kdyby vás něco zajímalo napište.

Předchozí

Prohlížení obrázků ve Windows

Virtuální plochy ve Windows 10

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x