MicroSD 128Gb za 250Kč

Tak konečně dorazila. Když jsem si poprvé viděl na eshopu (někdy více rozepíšu), zrovna 2x jsem tomu nedůvěřoval, ale nakonec jsem si řekl, proč to nezkusit, že by eventuálně zůstala v redukci a sloužila pro nějakou zálohu souborů. Jestli si právě teď myslíte, že jsem jí kupoval do telefonu tak jste se trefili. Ano rozchodil jsem jí ve svém Samsung S4 mini. 2015-04-24 22.34.26 Jak jsem psal na začátku o jisté nedůvěře, tak ta trochu stále trvá. Sice asi budu muset přistoupit na určitý kompromis, jelikož karta neodpovídá popsaným parametrům, ale jinak musím říct, že funguje vcelku skvěle. Provedl jsem pár testů a porovnání, ale i tak nad tím tolik zase nebazíruji otázkou je, jak se to bude nakonec chovat v praxi. Nějaká ta vteřina mi nezabije a jestli to nebude vadit aplikacím a telefonu tak není co řešit. Takže předem přiznávám, není to tak rychlé jak je psáno, ale s tím jsem počítal. Jinak by to měla být třída 10, ale na kartě se to už nikde nedočtete. Je to pouze v eshopu.

2015-04-24 18.04.18Po rozbalení jsem si kartu prohlédl je vcelku stejná jako každá jiná. Jediné co mi nešlo, bylo dát kartu do redukce. Tak jsem vzal svojí, kde zapadla jako když tam patří a s redukcí jí vrazil do slotu v notebooku. Windowsy jí přihlásily, ovšem napsaly, že kartu je potřeba zformátovat. Tak jsem jí zase vyndal a dal rovnou do telefonu. Telefon jí v pohodě našel a také nabídl formát úložiště. “Budiž je to tvoje”. Kartu odpojil a po chvilce opět připojil a už tu bylo úložiště s kapacitou 125Gb !! To byla asi nejtěžší chvilka, protože jsem se bál, že kartu odmítne. Podle výrobce by se měla použít maximálně 64Gb karta. Zdroj: Alza.cz S4 mini
S4_mini_SDJediný kdo nebyl schopen kartu specifikovat byl vestavěný správce souborů. Ale pracovat s ní umí, co je důležité i když alternativy jsou asi mnohem lepší. Další zkoušky jiných správců souborů s tím měly sebemenší problémy.

Kartu si telefon naformátoval do souborového systému exFAT. Nevím proč zrovna do tohoto formátu, jestli je to nějaká novinka Android 4.4.2, netuším zas tolik to nesleduji. Více se asi nemá o tom cenu rozepisovat, koho to bude zajímat najde si potřebné informace.

Stručně:
exFAT – univerzální souborový systém.
Umí jej použít novější Windows i Mac.

Jak je to s tou třídou? (údajně class 10)
Jestli se do ní chystáte jít taky, tak určitě na Class10 zapomeňte 🙁 Provedl jsem pár testů mezi původní značkovou 32Gb a touto 128Gb kartou. Sice přes redukci v notebooku, ale rozdíl je značný. U karty 32Gb jsem provedl testy dva – Fat32 a exFAT.

Sami vidíte, že rozdíl čtení/zápis je značný. Ani ne tak jako u 32Gb karty co se týče formátu, ale mezi především mezi samotnými kartami 32Gb a 128Gb. Z toho nemám dvakrát velkou radost.

Takže dalším testem je samotná praxe jak se bude karta v telefonu chovat.

Jelikož je pozdní hodina tak jen pár rychlých testů:
Pomalejší načítání se projevuje třeba při spuštění navigací, kde jsou větší soubory s mapou. Ale například při přehrávání mp3 nebo videa se chová zcela bezvadně. Stejně tak při listování v galerii. Na zkoušku jsem udělal i nějaké video, kde jsem se bál, že bude video třeba zadrhávat a vše dopadlo nad očekávání výborně. Jen zítra natočím nějaké video venku a pak sem přidám. Zároveň otestuji navigace jestli třeba v pořádku dočítají mapu a pak běžné používání.

Závěr:
Určité rozpaky tu pořád jsou. Zatím nevím jestli můžu ke kartě mít zcela důvěru a bude šlapat tak jak bych potřeboval. Takže od této důvěry si držím zatím odstup a stále je v záloze, původní karta.
I když jestli jinak bude fungovat normálně, tak kde najdete 128Gb za 250Kč.

Zkouška z nahrávání:

Předchozí

Očista klávesnice

Holux GPSport 245 – nová batarie

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x