M51KR – panty

Jsem již nějakou dobu (už skoro 2 roky) spokojeným majitelem notebooku M51KR.
Někdy se dostanu k tomu, abych popsal jeho schopnosti a možnosti. Není sice nejmladší jelikož vývoj HW letí dopředu tak rychle, že se to i nedá dost dobře sledovat. Každopádně asi po půl roce jsem začal mít problém s krytkou na pantech LCD. Z nějakého důvodu se vždy “vycvalky” a po každé když jsem notebook vyndal z brašny musel jsem je nasazovat. Což taky nebylo 2x příjemné jelikož to bylo poměrně křehké a pacičky co to držely nebo měly držet na šasi, také nebyly nejpevnější. Tedy to byla po každé operace a vydrželo to sotva dva dny. No a do té doby, než se pacičky ulomily zcela.

Takže začal být problém, jelikož jsem několikrát vytáhl notebook zcela bez jedné nebo druhé krytky. Zprvu jsem uvažoval o kontaktování ASUS u nás a nějak to řešit, ale to mi připadalo zdlouhavé a na nic jelikož jsem se později na internetu dočetl, že ještě jedna serie co má podobné uchycení má stejný problém. Tak jsem se to rozhodl řešit sám a je to za pár korun a již to funguje, tedy drží přes rok.

M51KR_1 M51KR_2

 Nejdříve jsem myslel použít nějaké gumové lepidlo, co by drželo, ale dalo by se to v případě potřeby nějak šikovně odstranit. Zas na druhou stranu packy co byly uvnitř notebooku byly v celku. Urazili se jen ty na vnější straně. Asi možná jak sedí notebook na pantech v brašně, která nemá zrovna nejlíp dno “vyměkčené”.

Jednou jsem něco dělal a potřeboval k tomu tavnou pistoli, myslím takovou tu na ty patrony a je to jako rozteklá umělá hmota, asi každý jí dobře zná. Nasadil jsem krytky jak se patří a z venku jsem je při mírném podzvednutí podmázl zlehka tavným lepidlem. Po zamáčknutí ze lepidlo rozlilo do vnitřku krytky a a ven.
Po zaschnutí jsem přebytečné lepidlo skalpelem opatrně odřízl a výsledek je víc než dokonalý. Při použití menší hrubé síly se to dá odstranit, ale jinak to drží nehnutě jak jsem psal přes rok a držet bude dál

M51KR_3-b M51KR_4-b

Prostě super !!

Předchozí

Kostka-Hellraiser

Moje škatulka

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x