Křeslo jako nové

Tak dnes jsem sobě i mému křeslu udělal velikánskou radost. Toto křeslo jsem zakoupil asi před třemi roky a mám k němu takový zvláštní vztah, jelikož k němu vznikal i můj další pracovní a počítačový stůl. Ale ještě i jinak.

Bohužel, nějak jak doba jde, není vše věčné a koženka se začala olupovat. Nejdřív to bylo sem tam něco, něčemu pomohli kočky a od srpna minulého roku, co jsme se přestěhovali to je katastrofa. Buď mám kousky koženky na sobě, nebo je toho spousty pod židlí a pak se to hezky zajezdí a natiskne do podlahy. Tedy kolikrát to nejde ani setřít, vyluxovat, ale musím to z podlahy doslova seškrábat.

První, co bylo, že jsem oslovil pár čalouníků a podíval se po nějaké látce. Mezitím jsem se spojil se svým kamarádem bastlířem Škorpionem a další alternativa byla, že to zkusíme očalounit sami.

Což o to látku jsem našel, třeba zde, která by se i tak trochu shodovala s čelem postele a zapadla by tak židle do interiéru:

Trošku jsme pouze zvažovali, že by se musel potah prošít, aby se aspoň trochu přiblížil tvaru původního čalounění. I když na tom jsem tolik nelpěl, prostě se udělá pytel na záda, zadek a bude. 😀

Mezitím se ozval čalouník, židli bych mu rozebral a dopravil tak jen samotná záda a sedák. Pecka, cena bylo kolem 4-5t! No to snad ne, za to mám komplet novou židli a ještě zbude na dobroty.

Jako dalšího kandidáta jsem nalezl již křeslo látkové a myslím že za dobrou cenu. K pokoukání zde.

Jenže necítil jsem se na to, zrovna teď jen tak, pustit 3t do židle. Tak další nápad byl potah do auta, jenže to jsem našel další věc. Potah na kancelářské křesla, židle a další potahy třeba na sedačky, a kde co dalšího.

Obchod, který byl pro tuto akci vybrán: Shoptik.cz i když mi bylo jasné, že to je přeprodej, ale proč si neporovnat parametry a vše kolem česky (ale už vím, že jsou i na Wish, a další) 😀 Tak jsem chvilku měřil, počítal a snad vybral to co potřebuji.

Jasně, chápu, že jsem nepřinesl nic nového, že už to tu nějaký pátek bude, ale já to nevěděl, nepotřeboval jsem to.

No a dnes to dorazilo
P A R Á D A!

Ještě ale potřebuji přijít na to, jak sundat područky. Zde mám pak nápady jako to potáhnout do podobné látky, černé anebo do velké smršťovací bužírky. Asi kdyby tam nebyly, vůbec by mi nechyběly, ale drží křeslo pohromadě. Možná i kdyby se našel šikovný truhlář a byly by dřevěné….

Ale stejně počítám časem s novým křeslem a tohle pojede do práce, takže asi to nebudu moc vymýšlet.

Tak tady je, předtím a potom.

Perfektně to sedlo, i když jsem bál trošku zabrat a táhnout, super materiál, je to něco jako neopren z látky, je dobře obšitý, kvalitní zipy, fakt jsem výskal radostí.

Co jsem trochu vytunil bylo vmáčknutí dvou špuntů mezi záda a sedák.
Uvidím co a jak dlouho to vydrží, ale za 300,- případně koupím další.

PECKA! 😀

Předchozí

Aku lepicí pistole PARKSIDE

DODGE CHARGER R/T 065 – 084

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x