Když lednice pláče

Dnes jsem si 2x šlápl do vody u lednice. Nejdříve jsem si myslel, že jsem si něco vylil nebo špatně dovřená lednice a pak mi to nějak docvaklo, když jsem viděl vodu u spodního šuplíku.

Když jsem šuplík vyndal, byl pod šuplíkem bazén a hned bylo jasné co se děje. Ucpal se odvod kondenzátu, co se sráží na zadní stěně lednice, padá do žlabu a odtud je odváděn do misky ke kompresoru, kde se odpařuje. A věřte nebo ne, to je již 3tí lednice co se to čas od času stane. Do odvodu, kde je hadička do misky ke kompresoru, vám prostě něco zapadne. Třeba drobek z jídla, kousek papíru co vám přimrzl k zadní stěně a pod.

Některé lednice mají v tomto odvodu takový kartáček, kterým se má čas od času vedení protáhnout, ale nejsem si zcela jist jestli vede až dolů a může se tak stát, že si to nevědomky utemujete někde uprostřed a pak vám tento způsob čištění nepomůže.

Potřebujete jen něco, čím celé toto vedení protáhnete a můžete i preventivně čas od času.

Lednici jako já, odsouvat nemusíte, to bylo tak trochu pro detailnější info jak to funguje, eventuálně si můžete za ní uklidit a oluxovat lednici zezadu od prachu. Stačí vám jen něco podobného jako já na to mám lanko v bužírce. Je trochu tlustší, než to, co znáte z věšáků na prádlo a koupíte ho v solidním kutilském krámě. Asi metr vás vyjde cca 30Kč. Ale servisák, se vám vysměje a ještě vypláznete minimálně 1500Kč.

Stačí vypnout lednici, odsát veškerou vodu a vytřít do sucha včetně zadní sběracího žlabu.
Pak použijete toto lanko a opatrně jej zastrčte do odvodu ze žlabu.
Opatrně a lehce! Nepoužívejte násilí!
Až ucítíte, že dále lanko pokračuje volně suňte jej dál a dál až se zarazí. To je ten moment kdy jste protlačili lanko až do odpařovací misky.
Pak jej můžete zatahat ještě sem a tam.
Mezitím se již trocha kondenzátu nahromadilo a tak vidíte, jestli odtekl anebo se můžete podívat i zezadu lednice, jestli k ní máte přístup.

Finta FŇ 😀
touto cestou se dá přidat do misky i odpařovací esence.
V misce se smíchá s vodou a odpařuje se tak do ovzduší, jako podobná jiná udělátka a decentně vám to tak provoní kuchyň, citrónem, levandulí, nebo co sami zvolíte.

No a nakonec trocha shrnutí ve videu

 

Předchozí

Oprava myčky aneb kurvítka

Tak kámo jdeme / jedeme

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x