Kde se stala chyba

Asi nemusím více představovat, snad každý tam byl i třeba jen na kukačku a každý si něco malého odnesl. Já to mám s Luckou většinou s menší nákupní taškou, ale přesto to jsou právě ty drobnosti. IKEA
Jednou z nich byla dóza, lahvička, nevím jak přesně pojmenovat, na mýdlo. Jenom už při nákupu jsme věděli, že nebude na mýdlo, ale na jar. Pecka čučíte co? 😀 Jo ano, je to pohodlnější si “dávknout” na houbičku, než pořád obracel lahev s jarem, která navíc třeba klouže z ruky a tak.

Jenže, při takovém používání si časem všimnete, že se nádobě bourají stěny dovnitř. Při nové náplni se to srovná, ale už je to vidět. Dochází totiž k tomu, že to co jde ven se nevrací dovnitř, ve formě vzduchu. Tedy nádobě začne vznikat podtlak a začne bourat, vtahovat do sebe boční stěny.

Řešení je jednoduché, stačí nějaký ostrý bodec, vrtáček, rozpálený hřebík a v horní části těsně u závitu udělat pár děr, kterými se nasává vzduch zpět. Nemusíte se bát, není to vidět, je to šikovně schované pod závěrem.

Jedna mi přišla málo, dvě možná akorát, ale vzal jsem to 4x dokola. Do nádobky jsem pak nalil vařící vodu, aby plast trochu povolil a vrátil se do původního tvaru. Nakonec jsem trochu foukl do hrdla (pozor horká voda, nebo před tím vylyjte!)

a zbytek ještě lehce dorovnal vařečkou. No a zase jako nová a vylepšená.

Předchozí

Mít věci po ruce

DODGE CHARGER R/T 100 – 110

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x