Kde jsi….

A kde ti to auto kleklo? Je tam něco kolem čeho bych se chytil? Jak to tam vypadá? Kudy jsi jel? To jsou zhruba nejčastější otázky když se potřebujete s někým najít. Upřesnit si polohu vaší pozice a jak se k vám dostat, aby se vám dalo pomoct. Je to vždy na dlouhé chvilky dohadování, kdy třeba jeden sedí u mapy a vy mu pracně vysvětlujete kudy jste jel co je kolem a jak by se k vám mohl dostat. Osobně mám toto z praxe ověřeno, když jsem si někde před Benešovem na kole zlomil klíční kost a potřeboval jsem stáhnout do Prahy. Nejhorší na tom bylo to, že ani já jsem nevěděl kde jsem. Když prostě jedu tak jedu a je mi jedno kam.

Dnes v době chytrých telefonů by to neměl být problém a tak si dovolím doporučit aplikaci, kterou jsem již několikrát použil. Jednoduchá, praktická se širokou možností kam všude svojí pozici poslat.

A kde, že to jsi? Tady:

Aplikace najdete zde

1 komentář u “Kde jsi….

  1. Kolikrát jste někoho naváděli po mapě?
    Jako třeba, že vám zavolá a řekne kde přibližně je a co má kolem sebe, tedy co vidí na co kouká (něco jako záchytné body, nejlépe ty co tam jsou už dlouho a nebo názvy ulic a pod….) Vy se pak zorientujete podle toho jak to znáte usadíte si ho do mapy a jste schopni mu říct jdi rovně, zahni doleva, tam je zastávka jeď směrem tam a tak dále……
    Tuhle činnost dělám dost často a rád, ale dnes mi dostala jedna krásná věta: “jsem tady a támhle něco staví”

Napsat komentář