Kámoš vysavač

Kdysi někdy v dobách minulý mi někdo učil vážit si věcí, opatrovat je, ošetřovat a chovat se k nim s úctou, jelikož to jsou velcí pomocníci.

Jedním takovým je ruční vysavač Electrolux Ergorapido (Model ZB3104). Už ani nevím kolik mu je let a co vše vyluxoval. Ale každopádně je to skvělý parťák i když je dnes především použitý pro luxování písku ze záchodu od koček a nějakou tu drobotu po domečku. Na nějaké to svoje uklízení po kutění, piliny a pod, si radši vezmu větší lux než trápit tohoto kámoše.

Každopádně jak čas šel, začal se projevovat nepříjemným odkašláváním prachu. Tedy jsme jej rozebrali, vyprášili štětcem a vyfoukali stlačeným vzduchem. Hlavní jednotka vyčištěna.

Pak mi napadlo podívat se na hubici a hlavní tyčový díl. Po jeho rozebrání, jsem našel spoustu prachu zachycených chlupů z koček, ale především vadnou sací trubici, která za tu dobu popraskala v rozích a tak trochu nasávala jinudy a ztrácel se trochu výkon. Vše jsem očistil, otřel od prachu, hubici zalepil a zase je jako nový.

Ještě jsem přidal jeden filtr mezi sací jednotku a motor, uvidíme jaký to bude mít efekt, ale myslím, že to odchytá spoustu dalšího prachu co šel do motoru.

Předchozí

Krytka do stolu

Krytka do stolu – lepší

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x