IMAP složky v MS Outlook 2016 a vyšší -web-mail Seznam

Je tomu už dávno, co jsem jedné známé poradil, jak si přihlásit web-mail od Seznamu přes protokol (IMAP) do MS Outlooku. Přes (IMAP) proto, aby byl dostupný odevšad. V MS Outlooku, na Webu, telefonu atd…
Bohužel trochu nastal problém s tím, že se nezobrazily složky 1:1 tak, jak jsou na web-mailu, ale na místo toho se zobrazili složky anglických názvů. Nějak jsem na to pak zapomněl a už se k tomu nedostal, jelikož sám (IMAP) nevyžívám, nebo jsem nevyužíval.

Nedávno, jsme řešili přeinstalaci MS Office za novější verzi 2019 a zase došlo na nastavení pošty a dotaz, co se dá s těmi složkami dělat. Tak mi to nedalo, a rozhodl jsem se, že se na to zeptám a třeba přijde nějaká nápověda anebo vlastně i nějaké řešení, co si matně pamatuji tento problém se táhne již od přechodu MS Office a Outlook 2016 a výš.
Ale málem mi z jednání přímé pomoci na seznamu vypadli oči.
Zkrátka mi dali najevo, že oni nic a prostě aplikace třetích stran a neruš, dej nám pokoj. 😀

Takže o to víc mi to dožralo, že to prostě rozchodím :D. A pokračoval jsem na Seznamu – Fórum nápovědy, kde se ozvala Ivana_2 a vlastně jí dávám za pravdu a přivedla mi tak zase o krok dál. (zajímavé je, že se zde už pak nikdo nevyjádřil)
Takže dobře, můžeš za to ty Outlooku, ty, ty, ty, a pustil se do dalšího hledání, které mi přivedlo na stránku eBola.cz. Návod jsem proběhl a zajásal: “Jak jednoduché”, proč něco takového nemůže mít Seznam u sebe v nápovědě, jak zprovoznit jejich službu jinde, ke spokojenosti uživatele, než se dohadovat s podporou a odkopávat tak uživatele od dalšího využití svých služeb co potřebují pomoc. A přitom je to tak triviální.

Jak psala na Fórum Ivana:
Dle dostupných informací je to proto, že office nebo operační systém mají anglický základ a je tam pouze přidaná čeština. Složky se pak přejmenovávají a obávám se, že do češtiny přejmenovat kvůli tomu nepůjdou.

Aha, ale vše vždy nějak jde :D. A zatím bohužel/bohudík, pár a možná víc, uživatelů s MS Office a Outlook tu stále bude.

Tak jsem vyzkoušel návod na eBola.cz a myslím, že je víc než jasný i pro obyčejného uživatele, když bude pozorně číst a postupovat krok po kroku.

A v případě problémů, klidně se na mně obraťte, pomohu anebo tento popis zde více rozvedu.

Předchozí

Jak jsem přemohl Aliena

Nový rok

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x