Ikonka W10 v tray, vadí vám?

Upřímně řečeno – ne, že by mi nějak vadila, rozčilovala, nebo nějak jinak škodila, ale spíš mi to zajímalo jak jí zlikvidovat. A to ať už nějakým normálním způsobem nebo i destruktivně. Osobně jsem se přiklonil k verzi destruktivní, jelikož netuším co nastane koncem července. Bojím se, že programátoři MS třeba jako naschvál omylem udělají chybu a spustí se autoinstalace. A to bych fakt nerad. Ano zaregistroval jsem se, ale rád bych si aktualizaci řídil sám.

ico-w10

1, Začnu tím jednodušším způsobem a to je ikonku v systémové liště (tray) zkrátka skrýt v rámci uživatelského nastavení. Stačí vyvolat funkci – zobrazování ikon a upozorňování na hlavním panelu. To můžete udělat dvěma způsoby, jak se na potřebné místo dostat a ve finále zakázat zobrazování. Ovšem nemám odzkoušeno jestli se to po restartu neukáže znova, nebo třeba i za nějaký čas.

tray     ico_gwx

2, Dalším způsobem je odinstalovat a zakázat MS aktualizaci : KB3035583, ale asi jen v tom případě, kdy jste se rozhodli, že nechcete a nikdy v budoucnu nebudete chtít W10. Ale zase musíte dávat pozor aby se nenatáhla znova.

3, Poslední a trošku destruktivním způsob, který mi funguje a vyhovuje.
1 – vyhledejte v běžících procesech proces GWX a zabijte jej.
2 – V cestě “c:\Windows\System32” vyhledejte složku “GWX” a přejmenujte ji třeba na “00×0
3 – Restartujte a je hotovo. Pro návrat stačí složku “00×0” přejmenovat zpět.

I přes tyto úpravy, se nic nemění, jestliže jste jsi e-mail již zadali.
Upgrade W10

Vše děláte na základě vlastního uvážení!!

Napsat komentář