Holux 245 – RIP

Články tohoto typu píšu strašně nerad. Přiznat, že něco nerozchodím nebo, že životnost, něčeho skončila mám poslední dobou dosti nerad. A tak jedním tímto zařízením je GPS Holux 245.

Asi někdy kolem března jsem začal pozorovat divné chování. Pořád jsem měl pocit jako kdyby na displeji něco chybělo, ale nějak jsem tomu nevěnoval pozornost. Když jsem pak chtěl stáhnout projeté trasy do počítače nastal problém. Prostě to nešlo. Nějak jsem tomu nevěnoval pozornost a říkal jsem si, že se třeba jen něco pokazilo, jakože mi někam natekla voda, usadila se někde vlhkost (už není v tom stavu jako z výroby :-)) a tak jsem jej rozebral, zkontroloval vyčistil, propájel apod. Přehrál firmware, vše resetoval a nastavil. Přeinstaloval ovladače a aplikaci v notebooku. Spároval, nastavil a už jsem jen čekal na nějakou tu příležitost kdy vyrazím na kolo a vyzkouším, jak vše funguje.

Ale v rámci mezi stavu čekání, než to opravdu zkusím v praxi, jsem si Holuxe vzal třeba na terasu k cigárku.

Zapnul a …….. a …….. a ……… oprááááávdu dlóóóóuhéééé načítání, než se chytlo GPS.
Už tehdy jsem začal mít podezření, že je něco špatně, jelikož pár týdnu dozadu byl výpadek GPS a pak jsem byl svědkem stěhování satelitů.

Jasně, Holux nemá nic společného se systémem SpaceX, ale tak nějak se to všechno semlelo v jeden čas v jedno období a k tomu jsem si ještě koupil chytré hodinky Xiaomi Amazfit Stratos 2s a ty s GPS fungovaly dobře. No a prostě nová hračka se záznamem trasy, a tak zkoumání toho všeho co to vlastně umí odsunulo Holuxe někam do pozadí.

A najednou z ničeho nic se do článku Holux GPSport 245 začaly hrnout komentáře, začaly chodit maily, a to už jsem věděl, že je to v háji. Že to nebude jenom můj odložený problém, ale že je něco fakt v ha*zlu :-(.

Jenže, ještě před nákupem hodinek jsem si pořídil další hračku TEASI ONE⁴, jelikož jsem si říkal, že ne, že Holuxe nerozchodím, ale že to prostě chce změnu. A tak jsem ho odložil s tím, že se k němu vrátím a třeba ho nechám synovi, jenže ani k tomu jsem se už nedostal.

Takže jsem sáhl do šuplíku a začal laborovat, zkoumat, zkoušet, trochu si zanadávat, ale nic to nebylo platné, stále stejná chyba. Sice Holux se stále dlouze připojoval na GPS, pak tedy jako něco zapsal, ale do aplikace se to nestáhlo. Podle všeho chyběla nějaká hodnota s časovým údajem anebo nějak kolidovalo formát a nastavení v rámci použitého firmware. A tak jsem to ještě flešnul, sem a tam oběma firmware co mám k disposici a i tak bez výsledku.

V rámci dalších činností, jsem to prostě vzdal. Jakmile to do dvou dnů nerozběhám je to ztracené a posílám to do křemíkového nebe. K tomu pár e-mailů a ve finále se nakonec ozval znova Jarda a poslal tento odkaz: https://holux.info/gps-week-rollover (doporučuji prohlížeč chrome a nechat přeložit)

No a to byla je pro mne definitivní tečka.
Prostě dnes je všechno spotřební, nikdo nemá zájem na tom aby to dlouho fungovalo a držela se tomu do nekonečna podpora. Ostatně i to nám předvedl MS se svým Windows, jenže i verze XP ještě dodnes tu a tam aspoň funguje, ať už jako psací stroje, nebo jen tak pro OLD Games. Tedy jsem Holuxe 245 uložil k ledu a skončil. Kdyby ho někdo chtěl na hraní tak za menší úplatu nebo výměnu je k disposici. Sice má něco málo za sebou, ale fungoval dobře. Je mi ho líto, měl jsem ho rád a věřte, že na nové zařízení, TEASI ONE⁴, si zvykám dosti špatně a půjde možná do světa.

Předchozí

Domain Expiration – podvrh

Když si pořídíš Candy

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x