Google historie

Poslední dobou se hodně a stále vrací paranoia ohledně sledování Windows 10. Napadlo vás ale, že celou tu dobu, co přišel Google, Chrome a Android, je tu toto “sledování” s námi? Jenže trochu se to rozchází v pojmech, jelikož je “sledování” a “uchovávání obsahu”.

Tedy spíš bych se držel té druhé možnosti s tím, že je to prostě v základním nastavení zapnuté a uživatel si může sám a dobrovolně nastavit, jestli tato data uchovávat bude, nebo si je čas od času smaže a přebere. Ano, i já jsem jeden čas s tímto zápasil a snažil jsem se vše mít vypnuté, schovávat se za různé přezdívky a žít v domnění toho, že nejste vidět. Bohužel dnes už to není zcela pravda, jelikož se už vcelku ani není za co se schovat. Myšleno s pohledu uživatele se základní znalostí. A postupem času jsem se rozhodl tyto služby prozkoumat, k čemu vlastně jsou dobré a jak se to bude chovat, když všechny tyto služby aktivuji.

A hle, najednou jsem zjistil, že to až tak špatná věc není. Nedávno jsem hledal jedno místo, kde jsem byl na kole a vzpomněl jsem si, že jsem měl zapnutou určitě GPSku. A tak stačilo jen projít historii určování polohy, patřičné datum a hned jsem našel, kde bylo to, co jsem hledal. Pak stačilo zadat bod do GPSky a vrátit se zpět tam, kde se mi líbilo a kam jsem se chtěl vrátit. Stejně tak tomu bylo při hledání na Google, nebo přehrávání nějakého videa na Youtube. Zkrátka a dobře, zas až tolik špatná věc to není. Ale rozhodně nejsem z těch, co by na internetu chtěl mít svůj životní archiv, a tak je na místě to čas od času promáznout.

Dejme tomu, že já takto konám každý rok. Letos mám sice trochu zpoždění, ale zase toho o tolik nepřibylo. Jak na to? Vcelku vám na to bude stačit jeden odkaz a nemusíte se pracně proklikávat nastavením, které jsem zde již jednou popisoval. (Google, Google i ty lumpe jeden, Google, co na vás asi všechno ví?) Dnešní odkaz zní – jdi sem: https://history.google.com/history nová adresa https://myactivity.google.com/myactivity. Dopředu je lepší být už v nějaké službě Google přihlášený, nebo budete k přihlášení vyzváni. historie-google1 historie-google2Na levé straně, již pod známou značkou, si vytáhnete menu, ve kterém se zobrazí všechny dostupné aktivity, o kterých se shromažďuje historie. Ne všechny budou aktivní, záleží na tom, jaké služby máte povoleny a nebo máte třeba zakázány všechny a nenajdete tu nic. Dále je pak důležité nastavení vpravo nahoře, kde můžete vyhledávat podle témata, nastavit si datum, pro které chcete zobrazit data a pak samotné další rozšířené možnosti, kde například uvítáte způsob mazání, jelikož opravdu není vhodné po jedné položce mazat celý rok. Dále pak nastavení pro správu historie, kde se dostanete k zobrazení dalších ovládacích prvků.

Co tam vše najdete uvidíte sami. Než se ale pustíte do samotného mazání, upozorním ještě na položku Stáhnout vyhledávací dotazy a asi již tušíte k čemu je dobrá. Ano, umožní vám stáhnout archiv svých předchozích vyhledávání. Probíhá to na samotném Google a soubor s archivem se uloží na váš Google Disk. Po zpracování vám je zaslán e-mail, že jsou vaše data na disku uložena.

To je asi vše. Jsou to jen a jen vaše data, nikdo je neprohlíží ani nešmíruje a je jen na vás, jak s nimi naložíte.  

Předchozí

Seznam posledních spuštěných v nabídce start Windows 10

Prostě maximální ňamka

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x