Flešnul jsem si S4mini

Od posledního telefonu HTC Touch Pro, jsem tu v této oblasti toho moc nenapsal a tak zkrátka tímto přiznávám, že jsem přešel na Samsung. Zkoušel jsem Samsung ACE2, který byl toho času dobrým telefonem, ale postupem času přestal stačit. A tak jsem vybíral, přebíral a vyhrál S4mini. Nedal bych ho! Jenže i tady se našlo pár problémů a nebylo to zrovna to pravé ořechové. Začal jsem tedy hledat různé jiné FW, ale nechtěl jsem Root a nechtěl jsem nic zcela neofiko. Mezitím u nás vyšel aktuální update na verzi 4.4.2. a tak jsem si říkal, že to možná mé problémy vyřeší. Jenže ve verzi CZ a O2 mi najednou přetal fungovat datový přenos. Telefon volal, běhal po WiFi ale přes data jsem nestáhl ani obrázky ani soubory. Přes prohlížeč dorazil pouze text. Obrázky ne a Gplay jsem si nestáhl nic.

Zkoušel jsem to několikrát z čistého továrního nastavení zformátoval úložiště a leštil SIMku – nic.
Tak jsem začal hledat a našel jsem stránku https://www.samsung.com/cz/support/ “úžasná pagina”, kde přesně vidíte jak se kdo o své zákazníky stará v rámci zařízení Samsung. Pochopitelně všechny tyto FW mají v rámci svého operátora a země svoje Customizace, ale není to tak hrozné dá se to odinstalovat. A hlavně je to Android tedy “multijazykový”. Takže i kdyby jste si stáhli FW pro Čínu, sice nastartuje Čína, ale změníte na cz a fungujete jak to dál znáte.

Hlavně všechny tyto FW jsou oficiální, tedy jsou to ty samé jako by jste naposledy dělali aktualizaci na 4.4.2.  Vlastně jo, naposledy, jelikož od té doby pro naše česká zařízení S4mini žádný další update nebyl a nebude. Zatím když se podíváte třeba na jiné země najdete tam od doby prvního vydání 4.4.2 minimálně tři další verze.

VIA-I9195XXUCOE3Já jsem se pustil tehdy do DBT – Germany. Poslední verzí byla DBT-I9195XXUCNK4-20150126173605 ze dne 21.11.2014, jenže po nějakém čase to zase nebylo ono. A tak jsem se zase podíval co je nového a našel jsem ze dne 12.05.2015 verzi VIA-I9195XXUCOE3-20150715210036. VIA znamená zkratku pro Germany (o2) takže super, není co řešit.

Verzi FW, nebo zemi vybírám tak aby byla nejblíže nám a střední evropě, tedy kde by mělo být shodné pásmo pro GSM.

No a pak už jen nahodit Odin a hurá nacpat to do mobilu.
O tom se nebudu rozepisovat návod třeba zde.
Pochopitelně vše děláte na vlastní triko. Jestli nevíte co děláte a proč, radši to nechejte tak!

Tento článek již nemusí být zcela aktuální

Předchozí

Google, Google i ty lumpe jeden

S4mini po fleši

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x