EU rozhodla čím vysávat

Už asi dva roky se tiše mluví o tom, že EU nám upraví některé věci, které vcelku používáme jako běžné a vůbec by nás nenapadlo, že může k něčemu takovému dojít. Nedávno to byly náplně do elektronických cigaret, kdy nesmí prodávaná náplň s obsahem nikotinu přesáhnout 10ml a podle všeho co jsem zatím kde četl, uvádí jako důvod nebezpečí požití dětmi a proto se objem náplní s daným obsahem nikotinu snížil. Ale i tak tomu dobře nerozumím. Budiž. Pro uživatele elektronických cigaret, to je trochu složitější, ale opět si umíme poradit jak se s tím vypořádat.

Další novinkou, která by měla vstoupit v platnost od 1. září 2017, je zákaz prodeje, tedy i výroby, vysavačů, které by měly přesáhnout příkon 900w. Vysavač s vyšší hodnotou pořídíte pouze ze skladových zásob a je zcela možné, že za mnohem levnější cenu, než za kterou se dal pořídit třeba před dvěma lety.

Asi není potřeba za tím nic moc hledat. Každopádně prvním podkladem pro toto opatření je úspora energie. Asi je značný rozdíl zapnout deset vysavačů s příkonem 1500w nebo 800w, to si každý umí lehce spočítat. Když půjdeme dál do hloubky, tak se dostaneme k teplu, které „silnější“ vysavač vydává z použitého motoru a pak také hluk.

Studie uvádí, že rozdíl v příkonu vysavače, není až tak důležitý pro jeho výkon. Na výkonu hlavně rozhoduje vedení sacího potrubí a pak především samotná sací hubice.

Každopádně jestli ještě dnes toužíte, po hlučnějším vysavači s vyšším příkonem, máte během srpna poslední možnost si takový vysavač pořídit. Vzhledem k tomu, že nešetří jen EU, ale i samotní spotřebitelé, řekl bych, že někteří sáhnou po variantě s nižším příkonem, ale dnes už s lepší konstrukcí odsávání.

Tedy si nemyslím, že toto rozhodnutí z EU je zcela špatné. Výrobce to donutí své přístroje zdokonalovat a ne jen dovnitř nacpat silný motor. Hubice se vám pak akorát přisaje ke koberci a musíte výkon vysavače snižovat, abyste s tím vůbec mohli pohnout. Takže ve finále máte vysavač s příkonem 1600w ale nastaveno na něm máte jako vysavač s příkonem 600w.

čerpáno ze zdrojů:
https://bydleni.idnes.cz
https://ekonomika.eurozpravy.cz

Předchozí

Změna přihlašovací obrazovky Windows 10 – 2

Další zajímavé články z českého internetu – nekonečné

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x