Dopřejte ikonám na ploše

Sem tam se setkám s uživatelem, co si stěžuje na pomalý start počítače a vykreslení ikon na ploše. Je to vcelku známá věc a řešila se už na systému Windows Xp.

Jak je vidět, nic se od té doby nezměnilo a to i za předpokladu, že jsou ikonky složitější nebo jednodušší. Stále je to stejný problém a je to tak zvaná “Max Cached Icons“, což je mezipaměť pro načítání ikon na ploše. Stejně tak se to stává i při návratu na plochu třeba ze hry, nebo jiné aplikace. Dá se to vyřešit nastavením právě již zmíněné položky, kterou najdeme v registrech na adrese: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer. Zde vyhledejte položku Max Cached Icons, nebo jí vytvořte jako Nová Hodnota řetězce. Optimální hodnota by mohla být 4096 (4MB). Tak mám osobně ke spokojenosti nastaveno, ale můžete jít až do 8192 (8MB). Restart a zkoušejte.

Max Cached Icons

Připravil jsem pro vás dopředu balík již s nastavenou hodnotou. Stačí jej rozbalit a postupně jen zkoušet zapisovat do registrů. Poklepat a povolit zápis do registrů. A pamatujte, zálohování není nikdy dost. Také přehnané množství ikon na ploše není 2x nejlepší. pro inspiraci čerpáno ze zdroje: thewindowsclub.com  

Předchozí

Prostě maximální ňamka

Virus na FB

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x