Domain Expiration – podvrh

Poslední dobou se rozmáhá čím dál více, jak někoho obelstít a vylákat z něj peníze. Bohužel dnešním trochu chaotickém světě to možná sami těm záškodníkům usnadňuje. Málo čteme, málo ověřujeme další informace a zkrátka nemáme čas, nebo to nechceme řešit. A tak o to víc možná vítáme, když je tam klikni sem, udělej tohle a je to vyřešeno. Pak ještě tedy zaplať a je jen otázkou, jestli se u částky třeba pozastavíme anebo si řekneme “jo, ať to mám z krku a nezatěžuje mi to”

To vše, co jsem psal je pochopitelně špatně, člověk by si měl na digitální svět udělat čas a někdy opravdu více, než si myslí. Nedávno jsem viděl i video s naším prezidentem, pochopitelně to byl podvrh. Je na čase začít zvažovat, jestli opravdu 1 a 0 jsou to co mají být anebo nám to někdo podhodil jako l a o, co se kolikrát dá v tom našem chaosu a spěchu lehce přehlédnout. Poslední dobou totiž už ani nečteme, prohlížíme si jen obrázky písmen, která známe, a tak umíme číst třeba i vzhůru nohama.

Co se mi tedy stalo, je to, že asi už od září na mě útočí něco, že mi exspiruje doména a že bych si jí tedy měl zaplatit na další období.
Kdo se o tyto věci trochu stará, ví, kdy mu doména exspiruje, kdy se platí a komu, především pak kdo je jejím správcem.
Takže přišla informace “zaplať”
tomoviny.cz 12/06/2019 to 12/05/2020 $86.00 1 Year
jako cca 2200,-Kč na rok za doménu? Jako kdyby jim vypadla desetinná čárka: $8,6.00 1 Year, to by už bylo lepší, ale i tak, proč někomu odněkud Domain Expiration <info@shaxialook.top>??

Navíc mám doménu již uhrazenou, jelikož jsem přecházel na jiný tarif.
Podle všeho někde někomu unikla nějaká data, jelikož na dokumentu je uvedena i moje adresa, kterou v registru nepreferuji.
Dále mi nepřišla žádná rozumná odpověď z NIC.cz, kde jsem chtěl na toto skrze ně upozornit a jsem v jednání se svým registrátorem stable.cz, který zatím také mlčí.

Stránky, na které se to odkazuje obsahují nevhodný kód, a ještě si můžete vybrat variantu na 2 a 3 roky, pak se pochopitelně získají vaše informace pro platební kartu, jinak platit nelze a proč asi 😀

 

Ukázka dokumentu

Tak jen dávejte pozor, co vám přijde a komu máte co platit!!

 

Předchozí

Tím technickej podpory

Holux 245 – RIP

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x