Dexter 2011 – vytavený kotouč

Stalo se nedávno (10.5./11), že jsem se s Bobem rozhodl prozkoumat údolíčko za Zbraslaví. Vcelku samé stoupání a pak jsme se dostali na Závist. Super jízda, super zážitek. Trochu horší to pak bylo se dostat dolu. Už jsme spolu sjeli kde co, ale tohle byla fakt dost adrenalinová jízda. Neznáte cestu, nevíte co kde čeká a ještě vše schováno v napadaném listí. 10-5-2011Když jsme sjížděli s posledního bodu do Zoo pod Břežany, chvíli jsem myslel, že je to moje poslední jízda nebo další držkopád. Na střídačku zadní přední brzda (už jsem něco na kotoučovkách najezdil) Najednou zadní brzda jako když by nebyla. Páčku jsem měl promáčknutou skoro až u řidítek a nic se nedělo. Začal jsem z toho mít dost špatný pocit, jelikož už před tím brzda docela chrochtala a to tak jako kdybych profilem strouhal destičky. Nevěděl jsem v tu chvíli co se stalo a nedalo se to zrovna moc dobře zjišťovat. Říkal jsem si od začátku, že si to sedne, jenže v tu dobu už kolo mělo za sebou 750Km a já se řídil ze svahu jen s přední brzdou. Nesedlo si to. Dojeli jsme dolu a já byl celý a věřte, moc jsem si oddechl.

old_tOvšem kolo, nebo jeho zadní kotouč funělo ještě dlouho po tom. Nechápal jsem. Na tom už muselo být něco špatně od začátku. Minulá sezóna Dexter 2010 se mnou nalítal 2500Km, sjelo se taky pár kopců na brzdách, ale tohle jsem neviděl.
Upekl jsem zadní kotouč !
Proto to asi i v určitou chvíli přestalo zcela brzdit. Jak jsem se dočetl na internetu “vyvadla” mi brzda. No nic, dojel jsem s divným a nejistým pocitem domu.

Dnes jsem se stavil u Šáry, kde jsem kolo zakoupil, ohledně kotouče na konzultaci. Dostal jsem pár dalších informací již k těm, co jsem načerpal na internetu a v podstatě jsem byl označen zase za výjimečného jezdce, jelikož to ještě neviděli.
Asi jejich další klientela není tak šílená jako já. Každopádně Jakub se mi hned věnoval kotouč vyměnil (za Shimano) a srovnal i třmen.

Domnívám se, že již od začátku byl třmen možná hnutý a snažilo se to spolu s kotoučem při brzdění srovnat. Proto takový kravál, jako když se to strouhá o destičky i ten profil v kotouči.

Kolo a zadní brzda je již OK.
Hned jsem to byl projet, i když počasí zrovna nepřálo.
Ještě je to sice takové nějaké divné, řekl bych, že přední brzda je jedovatější a tak zkusím ještě znova vyndat destičky a očistit je.

Každopádně děkuji Jakubovi a Kolo Šára za pohotový servis pouze výměnou!

Předchozí

Dexter 2011 aneb jak se jezdí na novém kole

Nové kolo Dexter 2012?

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x