Další zajímavé články z českého internetu – nekonečné

Hodně nerad kritizuji služby, které mám rád a které používám, ale někdy je to opravdu do nebe volající, když náhodou někde někoho napadne nějaké vylepšení, které je více ke škodě než k užitku. Dnes je to portál Seznam.cz a opravdu mi to mrzí, co provedli s hlavní stránkou.

Dál asi již číst nemusíte, finální řešení je v následujícím článku.

Asi od poloviny července se na hlavní stránce seznamu objevil k ostatním boxíkům zcela nevypnutelný boxík “Další zajímavé články z českého internetu”, který je ještě ke všemu nekonečný. Ze začátku mi to nevadilo, jelikož sám jsem si řekl, dolu nechodím tak stránku nebudu posouvat, jelikož mě zajímá stejně jen těch pár věcí, co jsou navrchu. Jenže pak se ozval jeden kamarád, další, další a rozdávat radu typu “tak to dolu neposouvej…..”, mi samotnému nestačilo.

Takže berme to tak, že to co je nám vnucováno, co vidět ani prohlížet nechceme nebo stejně tak si nepřejeme zobrazovat reklamu, je nežádoucí. A zde vítězí a vyhrává AdBlock. Kdo jej zná, bude vědět jak postupovat dál, kdo ne, tak si jej nainstalujte do svého prohlížeče. Zvládá všechny standardně používané prohlížeče.

Blokujeme – Další zajímavé články z českého internetu na Seznam.cz

Běžte na hlavní stránku seznam.cz. Lepší bude, když se odhlásíte, abyste si omylem nezablokovali, něco jiného. Nevím, jak máte nastavenou vlastní stránku a tak vycházím z té základní, bez přihlášení.

Teď hlavní stránku trochu poškádlete a posuňte párkrát dolů, aby se začal načítat blok Další zajímavé články. V liště prohlížeče klikněte na ikonku AdBlock. V nabídce vyberte Blokovat reklamu na této stránce. Vyskočí na vás okno s informací, abyste vybrali místo nebo pole ve stránce, kde chcete obsah zakázat. V našem případě posuneme stránku trochu níž, abychom viděli nežádoucí blok a posuneme se myší někam mezi články, až se blok vyznačí. Klikneme do vyznačeného bloku a vyskočí další okno od AdBlocku, které jen potvrdíte. Nyní začnou načítat další články a budou se prát s AdBlockem. Znovu vyberte nabídku v AdBlocku blokovat a najděte místo na označení pozůstatku bloku. Opět potvrďte. Teď jen chvilku počkáte, až se to srovná. Po každé na hlavní stránce uvidíte tento boj, ale po chvilce je stránka čistá a zmizí dole i to bílé prázdno a zas je stránka čistá.

Dalším rychlejší způsob, když už víte co blokovat, je být na stránce seznamu, v AdBlocku vybrat možnosti, pak kartu přizpůsobení a volbu Ručně upravit vlastní filtry – upravit. Do okna vložte tyto řádky a uložte.

www.seznam.cz##DIV[class=”timeline”]

www.seznam.cz##UL[class=”timeline__list”]

Můj závěr:
Seznam se od svého prvopočátku hodně změnil. Spousty věcí přidal, vylepšil, zdokonalil. Pamatuji, že jsem začínal na portálu Atlas. Pak jsem přešel na Seznam a zůstal pro mne domovskou stránkou, e-mailem, tv programem, počasím a dalším co využívám, tím nejlepším co znám a mám ho rád.

I když mám tu a tam nějaké výhrady, dá se na to nakonec zvyknout anebo se sem tam člověk dočká i nějaké odezvy a časem se to změní. Toto řešení pomocí AdBloku sice není ideální, ale mnohem lepší, než nemít možnost to uživatelsky vypnout. Trochu mi při testech zarazilo, že se tento blok nevypne ani v mobilní verzi, což sebou přináší zcela zbytečné načítání dat. Ano, sice se načítá jen to, co se právě zobrazuje, ale i tak mi to přijde jako zcela zbytečné načítání.

A pak co mi opravdu zaráží je, že ani jako přihlášený uživatel do stránky Seznamu, nemáte možnost tento blok vypnout!! A to považuji od Seznamu vůči svým uživatelům za velký nedostatek!

Nevím, jaký to má význam, český uživatel si své na internetu najde sám a vnucovat mu přehled českého internetu pokládám za zcela bezvýznamné a navíc existuje pár dalších portálů, kde se tento způsob využívá, ale je přehlednější, pohodlnější pro čtenáře a má možnost nastavení a přizpůsobení, co si čtenář přeje vidět a načítat. I podle ohlasu na různých fórech je to pro uživatele spíše ke vzteku, než k užitku, který jsem v tom opravdu nenalezl. Jestli je toto ústřel nějakého programátora asi by si vedení, nebo ten kdo to schválil, měl více zahrát na uživatele a posoudit, jestli tato „blbost“ má opravdu pro hlavní stránku Seznamu význam.

Vypněte to nebo dejte možnost přihlášeným uživatelům tento blok vypnout.
Chci čistý Seznam nebo budu hledat jinou domovskou stránku. V AdBloku právě blokováno 149 zbytečností.

Předchozí

EU rozhodla čím vysávat

Další zajímavé články z českého internetu – Finále

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x