Další zajímavé články z českého internetu – Finále

Nedávno jsem se zabýval problémem, jak se zbavit bloku na hlavní stránce Seznam.cz – Další zajímavé články z českého internetu. Vyzkoušel jsem pár věcí a provedl nějaká testování, ale v celkovém výsledku to nebylo podle toho, jak jsem si představoval. Přistoupil jsem tedy k další variantě, a jak se zdá, je nejlepší a funguje výborně.

Ověřoval jsem tento postup v prohlížečích Opera, Chrome, FireFox.
Co budete potřebovat? Jako další doplněk si doinstalujte do prohlížeče Tampermonkey. Na jeho stránce najdete překvapivě i další prohlížeče, které jsem nezmínil. Po instalaci, se vám v panelu nástrojů zobrazí jeho ikonka. Jak co funguje, zde asi nebudu rozepisovat a nechám vám to k dalšímu bádání. Pouze vás navedu, jak zavést a zprovoznit skript, který sprovodí blok – Další zajímavé články z českého internetu z hlavní stránky Seznam.cz.

Klikněte na ikonku. Rozbalí se vám ovládací panel Tampermonkey. Zde nás zajímá, jestli Tampermonkey běží. Když nemá, žádný script, nebo se prohlížeč nenahází na stránce, kde by měl být spuštěn, nic nedělá a nějak nezatěžuje ani váš prohlížeč.

Klikneme v panelu na Přidat nový script.
V editoru původní obsah vymažte a nahraďte jej obsahem z tohoto souboru. Pak klikněte na symbol diskety – uložit.
Automaticky přejdete do řídícího panelu a script se spustí. Ale neběží, je pouze v očekávání až se potká se stránkou, pro kterou je určený. Nyní je to asi vše a máte hotovo. Toto okno můžete zavřít, již víc se nikde nic neukládá.

Běžte na stránku Seznamu a proveďte obnovu načtení. Na ikonce Tampermonkey se zobrazí číslo 1. Znamená to, že na této stránce běží jeden script. Když na ikonku kliknete tak vidíte, jaký script je spuštěn. Zde pak můžete vypnout funkci Tampermonkey nebo pouze patřičný script, kdyby se vám náhodou po – Další zajímavé články z českého internetu, zastesklo.

Tak ať to šlape!  

Předchozí

Další zajímavé články z českého internetu – nekonečné

Byla tak studená

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Tom
Tom
3 let před

Funguje stále. Thumbs up!

3
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x