CykloLabe

– Příprava CYKLO LABE 2016 –

cyklolabe Termín: 11.6. – 19.6.2016 Jak to celé vzniklo? Asi od roku 2011 toužím po projetí Labe od pramene, až po Německo. Nějak se to stále nedařilo dát dohromady.

Buď nejsou lidi, nebo nebyl čas. Letos se to konečně vydařilo a jako společníka budu mít svého dlouholetého přítele a zároveň kolaře Oldu. Vzešlo to díky našemu dalšímu kamarádovi, který plánoval cyklovýlet na Slovinsko, ale nějak jsme se cenově dostali trošku někam jinam, než se předpokládalo. No a díky tomu, že byl vyhozený termín, mi Olda navrhl, že si dáme opět nějakou svojí cykloturistickou trasu a když už ten termín je, tak dáme to Labe. Hurá! Srdíčko mi zaplesalo a já se snad konečně dočkám, že si projedu Labskou stezku. A hlavně, co se Oldy týče, tak vím, že opravdu v klidu a v pohodě

Bohužel, celé se to pokazilo, jelikož chvilku před spuštěním akce se mi podařilo si zlomit nohu v nártu a vyřadilo mě to na tři měsíce. V roce 2015 jsme si tedy dali jen lehlou jízdu v říjnu na ukončení sezóny a dalo by se říct, moje rozježdění. Během listopadu a prosince, jsem ještě podstoupil operaci pupeční kýly a tak pomalu začínáme plánovat tuto akci na rok 2016. No a snad to konečně vyjde moc se těším.

Je to i moje motivace jak přežít do léta v práci 😀

Plán cesty Na každý den plánujeme trasu v rozmezí do 60-80Km. Někdy to půjde třeba lépe, někdy hůř. Co se týče doby jízdy, plánujeme jízdu do 17-18h večera, kdy už cestou budeme pomalu vyhledávat nějaké ubytovaní na noc.

Vybavení Pomalu skládáme seznam věcí, které předpokládáme vzít sebou. Rozhodně to bude ale minimum. Jelikož celý den budeme na kole, tak dres a jeho doplňky. Na večer, až někde zakotvíme, tak nějaké sportovní převlečení pro návštěvu nějaké restaurace a nebo i normálního pohybu po městě. Nějaké hygienické potřeby a pak už jen telefony, navigace, powerbanku a zbytek doklady a peníze na hotovosti a karta. Co bude chybět se popřípadě koupí. V případě nouze snad poradí a pomůže https://www.labska-stezka.cz/  

Jak a kde přežít noc No předpokládáme, že před koncem dne dáme echo na základny v Praze, kam směřujeme, aby nám pomohli od počítačů určit nějaké body, kde by se dalo nocovat. Nejlépe s podporou pro cyklisty. Jinak asi nějaký privát, popřípadě hotel, ale tam se bude s cenou pohybovat někde jinde a vcelku výš, než předpokládáme. Už i to bude trochu takový adrenalin, jelikož co jsem koukal letmo kolem po ubytovacích zařízení a jejich cenách, tak zatím žádná sláva. Tady bych uvítal asi nějakou nabídku kdo jste kolem a nechali nás někde přes tu noc nasbírat energii. A to jak pro nás tak i naše elektronická zařízení. labe_2016_big-1 labe11.06. Trasa 1 Start cca 45Km Začínáme (zatím neurčeno), někdy v rozmezí 8-10:00 se necháme autem vyvézt do Horní Rokytnice nad Jizerou. Zamáváme autu a vyrážíme na první část trasy směrem na Harachov, Krkonošský NP, Špindlerův Mlýn a spadneme do Vrchlabí.

12.06. Trasa 2 Ukaž co to dá…. cca 97Km Zatím ještě nevím, kde jsme předchozí den spali a v kolik vstaneme, ale předpověď na dnešní den je skoro 100Km. Rozhodli jsme, že když už budeme našlápnutý a pojede to, tak to dotáhneme až do Pardubic, kde máme základnu jistou. Sice bez teplé vody, ale třeba tou dobou poslouží už i Labe. Při nejhorším si popojedeme do bazénu ve městě. 

13.06. Trasa 3 Plánuje Tom, aneb potkali se u Kolína cca 56Km Tak tuhle trasu jsem si dovolil naplánovat já, možná mi bude ještě trochu upravena, ale jestli fakt dáme Trasu 2, tak tohle bude stačit. Vcelku budeme mít i nastřádáno tak budeme moct zvolnit a vyrazit později. No a večer “Pane, pojďte si hrát!”  😀

14.06. Trasa 4 Z Kolína do Brandýsa cca 65Km Tak pane, už jsme si pohráli a hurá dál, Poděbrady, Nymburk, Brandýs.

15.06. Trasa 5 Hurá na Mělník cca 67Km Pomalu se blížíme k další vlastní základně, ba dokonce bude možná i sprcha.

16.06. Trasa 6 Přes Ústí fičíme do Děčína cca60Km Klikatice na Litoměřice, zastávka v Ústí, lehce nabrat sílu a vzhůru do Děčína. Ale kdo ví, třeba zakotvíme v Ústí.

17.06. Trasa 7 Z Děčína oblouček do Německa  cca68Km Tak a jsme tu! Jestli budou v kapse nějaké euro, dáme možná i nějakého wursta a pivko, nebo limču. Pak zas radši domu, na cizí zemi nejsme zatím připraveni, ani vybaveni.

18.06. Trasa 8 čas to točit domů Jak se pojede domů? Pojede to samo? A nebo to bude ouvej? Poslední síly a nebo sláva, že jsme to dokázali? Kdo ví, tady už je to fakt opravdu hodně daleko předvídat, jak na tom vůbec budeme. Aby kola nakonec neskočila na nosičích a mi odpadlí v autě 😀

19.06. Trasa 9 dojezd domů

Podpora a sponzoři: Rodina a přátelé – vzdálený dohled podpora na telefonu.

Zdroje informací: Oficial Labská stezka – Labská stezka

labska-stezka-cz_logo 

Info ohledně případné spolujízdy, zastávky a pod:
info@tomoviny.cz | +420 724 216 571