Bolens trávu nesbírá

Táta má již nějakou dobu sekací Traktor Bolens BL175/105 T. Nejenom, že hned po sestavení techniky byl problém s uchycením sběracího koše, nespočet servisů a výměn klínových řemenů atd., traktor stále ne na ne sbírat trávu.

Bohužel jsem se tomu nikdy nevěnoval do detailu, jelikož se to nakonec projelo a posekalo tak, že se tráva nechala ležet. Později se i vyřadil kontrolní spínač od koše. Tak jsem si to pořádně prohlédl, vyžádal u táty nalezení plánů pro sestavení a nakonec jsme dospěli k tomu, že z výfuku trávy jeden díl zcela chybí. Tedy tráva se nedofoukne do sběracího koše a nebo se nahromadí v tunelu a to pak funguje jako brzda na nože a k přepálení řemenu. Tak jsem stále zvažoval, bádal a nakonec jsem si hlavní díl odvezl na kutění domu.

Napadlo mi, že vhodným materiálem by mohlo být prkénko IKEA. Dobrý materiál pro tavení, tvarování a lepení tavným lepidlem. Navíc jsem se snažil vše dělat jakoby z vrchu hlavního dílu, kdyby se podařilo konec sehnat. Vše by se pak odtrhlo, očistilo a bylo by možné použít správný díl. Jenže při dalším hledání na internetu koncový díl není k disposici a jen díl základního tunelu vychází asi na cenu 2t. Takže toto řešení je asi na trvalo a jen se musí častěji odhadovat a jezdit koš vysypávat.

Docela jsem se vyřádil a rozhodně jsem si to i užil.
Dílo se podařilo, hned po nasazení jsem se rozjel do hromádek, které táta nechal z ruční motorové sekačky. Lítalo to z traktoru jak z fukaru.

Nasadil jsem koš a zajel posekat na druhou polovinu zahrady. Tak nějak jsem odhadoval naplnění koše. Občas i sundal koš a kontroloval, jestli je tunel průchozí. Vše v pořádku, jen se musí radši častěji zajet vysypávat.

Co tomu chybí je ještě určitě nabrousit nože.

Předchozí

Panel e-maily, kalendář a kontakty a složky zpět do spodní části podokna Outlooku?

Bolens sekání

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x