Autíčko České pošty

Dnes jsem potřeboval na poštu vyřídit něco přes CzechPoint. Jak tak čekám na zpracování koukám na krabičky s autíčky České pošty. Jedno bylo opravdu staré, ještě z doby kulatých autobusů (1958) a jedno již novější tak jak je známe dnes. Věděl jsem, že je musím mít a koupit i tátovi. Bohužel toho staršího jsem se musel vzdát, táta na poště přeci jen prožil více pracovního života než já.

Chápu, že někoho při slovech Česká pošta napadají sprostá slova a vaří se mu krev v žilách, ale možná bych každému doporučil si to zkusit. Ale i když já jsem si po odchodu z pošty zanadával, když mi místo doručení balíku, na který celý den čekám, byl vhozen lístek do schránky, rád na poštu vzpomínám.

Jdeme na to základ vypadá takto.

Auto má zadní natahovací pohon! Super!

Při skládání jsem se zarazil, kdy v návodu jsou namalovány bočnice auta, ale v dílech jsou zlomené. Zprvu mě to trochu zarazilo, že je to chyba, ale má to svou logiku. Drží to pohromadě ta druhá strana a je to z důvodu toho, aby se to vešlo do krabičky. Díly jsou oboustranné, a tak to tou zlomenou, bílou čarou, sestavte tak aby byla uvnitř. Celé se to pak zpevní skládáním dalších dílů. Ale na jednu stanu je to jedno, jelikož boky jsou schovány pod skříní a nejsou vidět. Já to tak zvolil, že mi to přišlo pevnější.

A skládáme

Počkej jako fakt palici na kolečka? Hele opravdu jo, v rukách jsem to nedal, jen doporučím nějakou podložku pod kolečko, ať si model nezničíte. A hlavně neklepněte vedle 😀

A je hotovo!

Mám z něj radost!! Ještě potřebuji i to staré a bude to další rekvizita ke vzpomínkám a čase stráveném na poště hlavního nádraží a poštovní překládky v Malešicích.

A jeden by neřekl, že už je to tolik let, co jsem byl zavzpomínat s tátou právě v Malešicíh na poštovním dni otevřených dveří.

22.07.2021
Tak už mám auta obě 😀

 

Předchozí

Tomův pekáček II

Tvořivá chvilka

Následující
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x