Poslední dobou jsem chytil nějakého opravárenského ducha – oprava otcova traktoru Bolens, Úprava pájecí stanice, Vapo Predátor, holt prostě patřím do té skupiny, co má svoje věci rád a váží si jich. Taky jsem byl naučen, že vždy se dá vše opravit, než kupovat hned nové.
A co čert nechtěl, nebo chtěl, došlo i na moje Amazfit Stratos 2. Jejich cena se dnes pohybuje kolem 3 600 Kč, ovšem některý prodejce to umí i za 5500 Kč :-(. Já je pořídil tehdy 16. 5. 2019, v nějaké akci i CZC za 3 987 Kč. Na trhu byly asi od roku 2017 za zhruba 6 500 Kč. I když jsem tehdy tak nějak s chytrými hodinkami začínal a tak trochu si nebyl jistý, byla to skvělá volba a mohu je vřele i dnes doporučit, jestli někdo o nákupu chytrých hodinek uvažujete.
Jejich, pro mne, hlavní přednosti: GPS, Vodotěsné 5 ATM, Transflektivní displej, notifikace z telefonu.
Hodinky obsahuji dvoujádrový procesor s taktem 1,4 GHz a operační paměť 512 MB RAM. Úložiště má kapacitu 4 GB, a uživatelsky je k disposici asi polovina, můžete si tak do hodinek schovat nějaký dokument, nebo obrázky, které můžete využít pod ciferníky. Baterie o kapacitě 280mAh mi již vydrží asi tak 3dny, ale stále postačí na celodenní aktivity i s GPS. Pochopitelně když o nějaké takové akci vím dopředu, raději je nabiju, nabíjení je rychlé.
Mají 11 různých sportovních aktivit, pro mě chůzi, běh a díky vodotěsnosti do 50 metrů nechybí ani měření plavání, jízda na kole, PPG monitor srdeční aktivity, gyroskop, tříosý akcelerometr a barometr. Jas displeje se dokáže automaticky přizpůsobit okolním podmínkám.
Dále záznam spánku, odpočinku, srdečního tepu a další, jako spojení s telefonem, záznam trasy i s mapou atd.
Prostě v parádní hodinky za super cenu.
Jenže co se stalo – po mém poslední dovádění kolem domečku jsem se docela dobře zaprášil a chtěl jsem umýt i hodinky. Při otírání náramku najednou šup a vyskočil z hodinek. Při podrobnějším zkoumání mi ukápla slza.
Vůbec netuším kdy a jak se to stalo, možná i dobře, že jsem to zjistil aspoň takto. Nejsem si vědom, že by mi někdy spadli na zápěstí a při ohnutí, že by se nějak namáhaly, navíc si myslím, že většinu tlaku by pobral silikonový pásek. No nic, chvilku jsem přemýšlel a pak si vzpomněl na svoje lepidlo Universum. Jasně je spousty lepidel i možností oprav 😀
Tak jsem si zahrál na hodináře. Lampa s lupou, oko na oko, a jdeme bádat. Vcelku ani dlouho netrvalo a vyrobil jsem šablonu kolem packy. Bohužel v zápalu opravy jsem zapomněl vyfotit. Vyplnil plnidlem a zakápl lepidlem. Zhruba očistil a jdeme brousit co tam nepatří. Na broušení jsem použil takové měkké pilníky na nehty, jsou jemné, ale brousí parádně a dobře se s nimi pracuje a drží.
Jako povedlo se to parádně. Na estetiku není potřeba moc dbát, jde mi především o funkci a oprava dopadla výborně. Ještě možná zkusím Škorpiona, nebo nějakého hodináře, provrtat zámeček pro osičku trochu hlouběji. Pod krytkou je v plastu skrz, takže místečko by tam ještě na jedem mm bylo.
Zkrátka ještě jsem jim dal šanci, nerad bych se jich kvůli “takové prkotině” vzdával.
Ale přeci jen jsem se na nové díval v úvahu připadli Amazfit T-Rex, Amazfit Cheetah Pro, Amazfit T-Rex Ultra. Ano dostáváme se s cenou pomalu až k 10 000 Kč, jenže když už vím co a jak, na co a proč chci hodinky využívat, asi nemá v tomto směru na sobě šetřit. Jenže i za tu cenu, mě docela překvapil výběr materiálu. I když je tam zmínka o titanu, tak mají jen titanovou lunetku :-(, zase polymer nebo plast a sklíčko ošetřeno chemicky a snad se nepodobá ani gorilla glass.
Takže jestli na to dojde jsou dalším kandidátem Amazfit Falcon – Titanové tělo a safírové sklo.
Uvidíme . . .