Ale, ale, senát chce povolit cyklistům pívo?

Tak tedy nevím, když jsem jezdil autem, jako že tedy autem jezdím stále, ale méně, Kolikrát jsem se třeba už večer bál napít.

Nebylo to ani tak z důvodu, jako, že bych se bál, že to nedám, sami dobře víte, že když se to nepřehání, dá se i za volantem s lehkou opičkou popojet. Nesmíte ale jet z Brna do prahy. Šlo spíš o to, že kdyby se náhodou něco stalo, asi by to odnesl ten, kdo měl alkohol v krvi a to i zbytkový a to jak pro vás, vaší pojišťovnu i policii.

A tak se ptám: „povoleny až tři piva na stezkách a silnicích nižší třídy? Co je to za blbost? Takže já si dám tři piva a vyrazím na stezku. OK, je určená pro kola s tolerancí tří piv, ale copak se tam pohybuji sám?

Kdysi stezka pro kolo, zejména ta horská byla opravdu pro kolo. Dnes, co některé Obce z těchto stezek udělali asfaltové dálnice, kde jezdí i koloběžky, kočárkáři, chodí procházkáři a  pejskaři, je to jaksi o hubu.

Co když vám tam odběhne od maminky dítě? Budete po třech pivech reagovat stejně? A když to náhodou nevyjde, bude stále někdo přihlížet na to, že jste měl tři povolená piva. Myslím, že asi bez pardonu by za to mohl kolař, který prostě tak jako tak požil.

Asi mě budete mít za hlupáka, budete si říkat, co blbne, ale prostě ať je to jak je to, auto, kolo, koloběžka, vše cokoliv řídíte a můžete tím způsobit jinému člověku při nehodě, až vážnou ujmu na zdraví, tak prostě alkohol nepatří.

Za sebe tedy nejsem pro a nikdy jsem nebyl, vždy jsem byl vzadu a užíval si kola jinak, než abych jásal nad tím, že se projedu na kole a dám si tři pivka, to si dám s radostí potom.

čerpáno ze zdroje: novinky.cz

2 komentáře u “Ale, ale, senát chce povolit cyklistům pívo?

  1. Ahoj taky nejsem zastáncem alkoholismu, ale rád jsem si během celého dne na kole to jedno nebo dvě pivka dal. Vždyť to jedno za nějakou dobu vypotím tak v tom nevidím problém. Určitě to nemá sloužit k tomu abych mohl v legislativním “klidu” dojet na kole do hospody a pak zase domů. Skutečnost i dnes je stejně taková že alkoholikovi je to pořád jedno (i v autě), zodpovědnější se omezí a rozumný člověk to udělá stejně jako Ty.

  2. jo taky nejsem proti, ale ani zcela pro. To pivo jsme si stejně i před tím dali, ale s rozumem a pak se to vyjezdilo. Takže jen otázka jak se to zneužije a jaké to bude mít dopad až se něco někde stane.

Napsat komentář